Agrifirm przejęła polską firmę paszową Paszmark

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
15-07-2016,14:15 Aktualizacja: 15-07-2016,14:14
A A A

Agrifirm należąca do Royal Agrifirm Group przejęła firmę paszową Paszmark, której siedziba znajduje się w miejscowości Płośnica w powiecie działdowskim w woj. warmińsko-mazurskim.

Agrifirm dzięki temu przejęciu podejmie ważny krok w kierunku zwiększenia zasięgu i udziału w polskim rynku. Wpływa na to korzystne położenie Paszmarku w połączeniu z lokalizacjami pozostałych trzech wytwórni Agrifirm, w Szamotułach, Margoninie i Topoli. Jak czytamy w oświadczeniu firmy zapewni jej to podstawę do dalszego rozwoju.

Paszmark została założona w 1995 roku. Zatrudnia 29 pracowników, którzy nadal będą pracować w firmie po jej przejęciu. Zdolność produkcyjna wytwórni wynosi 50.000 ton mieszanek paszowych. Zakład jest zlokalizowany w obszarze o dużej gęstości populacji zwierząt. Umożliwia to zbliżenie się do drugiego co do wielkości obszaru hodowli drobiu i trzody chlewnej na terenie Polski. Ponadto lokalizacja zapewnia dostęp do najważniejszego regionu hodowli bydła w Polsce.

Royal Agrifirm Group jako organizacja międzynarodowa chce być wiodącą firmą w sektorach rolnictwa i ogrodnictwa - czytamy w oświadczeniu firmy. Przejęcie polskiej spółki paszowej Paszmark jest zgodne ze strategią organizacji, która skupia się na podstawowej działalności w branży paszowej, uprawie roślin i ogrodnictwie, co-produktach i produktach specjalistycznych.

Agrifirm w ramach realizacji swojej strategii koncentruje się na rozwoju między innymi w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Wraz z przejęciem firmy Paszmark, jesteśmy w stanie dalej wdrażać naszą strategię na polskim rynku, który jest nam znany i ważny dla nas - mówi Ton Loman, dyrektor generalny Royal Agrifirm Group.

Royal Agrifirm Group dostarcza paszę dla zwierząt, produkty do upraw rolnych i fachowe doradztwo. Firma silnie koncentruje się na rozwoju innowacyjnych produktów i koncepcji, które prowadzą do uzyskania lepszych rezultatów dla swoich klientów.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj