365FarmNet z nowościami na Bednarach. Przekonaj się sam

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Renata Struzik, (ala) | redakcja@apra.pl
20-09-2019,22:05 Aktualizacja: 20-09-2019,22:57
A A A
Znane i lubiane marki maszyn i urządzeń rolniczych, szereg nowości produktowych, oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem oraz aplikacje do łatwego i szybkiego dokumentowania zabiegów polowych, a do tego pokazy dynamiczne maszyn rolniczych - takie atrakcje czekają przez najbliższe 4 dni na odwiedzających lotnisko w Bednarach k. Poznania. Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show wystartowała!
 
To już 21. edycja tej największej rolniczej wystawy plenerowej w Europie. Na terenie lotniska w Bednarach wystawia się co roku ok. 800 firm, z czego niemal 120 to firmy z zagranicy. Wśród nich czołowe marki maszyn i urządzeń rolniczych, jak Claas, John Deere, Valtra, Fendt, Massey-Fergusson, Deutz-Fahr, czy New Holland. Na poletkach pokazowych zobaczymy pokazy opryskiwaczy i maszyn przeznaczonych do uprawy uproszczonej, a na pasie startowym prezentacje statyczne maszyn rolniczych.
 
Aplikacja 365Pocket

365 Pocket - nowa aplikacja 365FarmNet

Nowa aplikacja 365Pocket to bardzo uproszczona wersja tego co znajduje się na platformie 365FarmNet. W tym przypadku jednak rolnik dysponuje jedynie danymi zawartymi w smartfonie, nie łączy się, nie synchronizuje danych z chmurą 365FarmNet. Nowa...
Na miejscu jest też sporo firm oferujących inne sprzęty czy produkty dla rolnictwa: nawozy, nasiona, środki ochrony roślin oraz wyposażenie budynków inwentarskich. Są też innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa, jak np. programy do zarządzania gospodarstwem lub aplikacje do dokumentowania prac w gospodarstwie.
 
Na stoiskach wystawców można zobaczyć sporo nowości. Wielu z nich przygotowało dla odwiedzających dodatkowe atrakcje: występy zespołów artystycznych, pokazy, ale też konkursy z nagrodami. 
 
Zarządzaj precyzyjnie, wygraj quada!
 
Wśród prezentowanych na wystawie rozwiązań dla rolnictwa, dużym zainteresowaniem cieszą się te związane z rolnictwem precyzyjnym. Jednym z systemów, które je wspierają, jest platforma 365FarmNet. Co ciekawe, z oprogramowania tego mogą korzystać również małe i średnie gospodarstwa, optymalizując swoje działania, poprawiając opłacalność i zwiększając oszczędności. Niezależnie od marki i roku produkcji maszyn, jakie mają w gospodarstwie. Wszystkiego można się dowiedzieć na wystawie Agro Show na stoisku C211 oraz F234.
 
- Bezpłatny program 365FarmNet pozwala na dokumentowanie prac w gospodarstwie lub zarządzanie stadem bydła. Wprowadzane do programu dane i informacje są automatycznie analizowane, przeprowadzany jest bilans zysków i strat. Dzięki temu można precyzyjnie określić opłacalność produkcji na poszczególnych polach. A dzięki temu - wprowadzić również zmiany, które wpłyną na oszczędności w gospodarstwie, np. poprzez zmniejszenie liczby zabiegów czy ilości zużywanych środków ochrony roślin czy optymalizację nawożenia - wyjaśnia Jerzy Koronczok z firmy Agrocom Polska, koordynator ds. rozwoju w firmie 365FarmNet w Polsce.
 
365FarmNet Data Connect

Cloud-to-Cloud 365FarmNet

Dotychczas rolnicy i usługodawcy dysponujący mieszaną flotą maszyn mogli rejestrować, przetwarzać i dokumentować swoje dane wyłącznie za pomocą odpowiednich urządzeń i portali internetowych poszczególnych producentów. Obecnie dzięki...
Zabiegi wykonywane w gospodarstwie można dokumentować w czasie rzeczywistym, dzięki aplikacji 365Crop, 365Cattle oraz dodatkowej 365Active (do niemal całkowicie automatycznej dokumentacji prac). Tegoroczną nowością jest tu młodsza siostra tego rozbudowanego oprogramowania – jego uproszczona wersja na smartfona - aplikacja 365Pocket.
 
- Rolnicy zgłaszali nam, że nie chcą wprowadzać wszystkich danych do programu, nie mają na to czasu, a często po prostu… nie chce im się tego robić. Wyszliśmy więc naprzeciw ich potrzebom i wymaganiom, stwarzając aplikację 365Pocket. Jest to rozwiązanie, które pozwoli im bez zbędnych formalności, rozpocząć prowadzenie precyzyjnej i pełnej dokumentacji prac oraz wykonywanych zabiegów polowych w gospodarstwie. To bardzo uproszczona aplikacja, w której niepotrzebna jest rejestracja. I, co ważne, tylko rolnik ma dostęp do danych, które zapisuje na swoim telefonie - podkreśla Monika Kozłowska z firmy 365FarmNet.
 
W związku z premierą nowej aplikacji, firma 365FarmNet organizuje loterię - do wygrania jest quad Polaris Ranger 570. Aby go wygrać, wystarczy pobrać aplikację 365Pocket maksymalnie do końca września br. i rozpocząć prowadzenie w niej dokumentacji. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt