100 miejsc pracy, czyli nowa inwestycja Prime Food w Przechlewie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
05-06-2016,9:05 Aktualizacja: 05-06-2016,9:33
A A A

Ponad 100 nowych miejsc pracy oraz dwukrotne zwiększenie wielkości produkcji - to tylko część korzyści płynących z zakończonej właśnie inwestycji firmy Prime Food w Przechlewie (woj. pomorskie).

Nowa hala produkcyjna ma 3700 metrów kwadratowych powierzchni na każdym z pięter, a na jej wybudowanie przeznaczono 32 mln zł.

Na parterze hali zlokalizowane zostały nowe pomieszczenia magazynowe oraz pakowalnia mięsa i półproduktów mięsnych. Z kolei na piętrze przewidziano pomieszczenia biurowe oraz magazyn opakowań.

wieprzowina, mięso, trzoda chlewna, unia europejska

Wieprzowina z Europy pożądana w Chinach

Producenci świń w Unii Europejskiej narzekają na niskie ceny skupu. Te wynikają m.in. nadprodukcji. Dlatego cieszyć mogą informacje według których Chiny nadal potrzebują więcej wieprzowiny i podrobów wieprzowych. Eksport wieprzowiny...
Rozbudowa infrastruktury przedsiębiorstwa pozwala na zwiększenie zatrudnienia do ponad 900 osób. Zakończenie inwestycji to ważne wydarzenie dla regionu, ponieważ 87 proc. zatrudnionych w firmie osób to mieszkańcy powiatu człuchowskiego.

Doświadczenie w zakłądzie zdobywają też studenci i uczniowie, dzięki współpracy Prime Food z lokalnymi gimnazjami, Zespołem Szkół Technicznych w Człuchowie oraz Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym.

- Prime Food jest jednym z największych pracodawców w naszym regionie. Od lat dba o wizerunek powiatu i angażuje się w sprawy lokalnej społeczności - mówi starosta powiatu człuchowskiego, Aleksander Gappa. - Otwarcie nowej hali to przede wszystkim szansa na nowe miejsca pracy dla mieszkańców powiatu - dodaje.

trzoda chlewna, świnie, pogłowie świń, GUS, wieprzowina, pogłowie trzody chlewnej, mięso, żywiec

Dramatycznie niskie pogłowie świń w Polsce. Tak źle jeszcze nie było

Ze wstępnych danych GUS wynika, że pogłowie świń w marcu 2016 r. liczyło 10187,4 tys. sztuk, wykazując w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku spadek aż o 11,5 proc. Zmniejszyła się liczebność pogłowia wszystkich grup struktury...
Na duże korzyści z inwestycji wskazuje również Paweł Nowak, prezes firmy Prime Food. - Powiat człuchowski to miejsce, w którym znaleźliśmy doskonałe warunki do rozwoju działalności, czego dowodem jest zakończona przez nas właśnie inwestycja. Otwarcie nowej hali MAP pozwoli docelowo osiągnąć dwukrotny wzrost produkcji, z trzystu ton tygodniowo aż do sześciuset. Dzięki temu możliwe będzie rozszerzenie gamy oferowanych produktów - zaznacza prezes Nowak.

Na terenie hali znajdują się nowoczesne linie pakujące. Część obecnych pracowników, która przeniesie się do tego obiektu, jest odpowiednio przeszkalana pod kątem obsługi nowego sprzętu.

W związku z zakończoną inwestycją, firma rozszerza proces rekrutacji. Poszukiwani są kandydaci na stanowiska: elektryk, mechanik, pracownik produkcyjny - pakowacz, pracownik punktu gastronomicznego oraz pracownik magazynowy - spedycja.

tuczniki, UE, wieprzowina, produkcja świń

Produkcja wieprzowiny w UE będzie rosnąć

Produkcja trzody chlewnej w Unii Europejskiej według prognoz KE będzie rosnąć mimo braku jej opłacalności. Europejscy hodowcy świń tracą obecnie 20-25 dolarów na tuczniku czyli ok 75-95 zł. Liczba ubojów w 2016 r. ma rosnąć niemal...
Prime Food zapowiada również kolejne inwestycje. - Innowacyjność i jakość produktów zawsze były siłą napędową naszej firmy. Chcemy dalej dbać o ten kierunek rozwoju i utrzymać wiodącą pozycję w branży, eksportując nasze produkty do krajów UE, USA czy Japonii - tłumaczy prezes Paweł Nowak.

- Będziemy kontynuować wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, by zwiększyć wydajność ubojową i rozbiorową. W naszej strategii na najbliższe 4 lata rozpisane są kolejne etapy rozbudowy - dodaje.

***
Prime Food specjalizuje się w uboju trzody chlewnej oraz produkcji wyrobów mięsnych. Firma powstała w 1999 roku. Obszarem jej działalności jest zarówno rynek polski, jak i zagraniczny (posiada pozwolenia eksportowe do krajów UE, USA, Korei oraz Japonii). Prime Food jest częścią duńskiej grupy Axzon.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 15.03.2023-15.05.2023 - nabór wniosków "Płatności bezpośrednie i powierzchniowe"

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Do 18.04.2023 - można ubiegać się o wsparcie w ramach trzech interwencji finansowanych ze środków unijnych

Do 31.05.2023 - są przyjmowane dokumenty od zainteresowanych pomocą z budżetu krajowego do przezimowanych rodzin pszczelich

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie