Wzrosty na Wall Street po wystąpieniu prezes Fed

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
28-05-2016,7:50 Aktualizacja: 28-05-2016,11:01
A A A

Amerykańskie parkiety zakończyły piątkową sesję umiarkowanymi wzrostami, inwestorzy nie zareagowali na oczekiwane w napięciu wystąpienie prezes Fed Janet Yellen. Drugi odczyt PKB USA za I kwartał okazał się być lekko poniżej oczekiwań, ale wyżej był niż poprzednio.

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,25 proc. i wyniósł 17.873,22 pkt. To był najlepszy tydzień dla tego indeksu od marca.

S&P 500 wzrósł o 0,43 proc. i wyniósł 2.099,06 pkt.

giełda, gospodarka, notowania, waluty, Wall Street, Nowy Jork, USA

USA: Wall Street w górę na koniec tygodnia

Amerykańskie giełdy zakończyły piątek lekkimi wzrostami odrabiając część strat z poprzedniej sesji, gdy nerwowo zareagowały na jastrzębie sygnały Fed i na ryzyko raczej szybszej niż późniejszej podwyżki stóp procentowych w USA. Indeks...
Nasdaq Composite zwyżkował o 0,65 proc. do 4.933,50 pkt.

Liderami zwyżek były w piątek firmy telekomunikacyjne i banki, zniżkowały koncerny paliwowe. Spośród uczestników indeksu Dow najsilniej rosły akcje Goldman Sachs i UnitedHealth.

Na Nasdaq zyskiwały akcje m.in. Alphabet, Microsoft oraz Comcast. Lekko zniżkował Apple.

- Największy problem, który przed nami stoi, to niepewność związana z decyzjami Rezerwy Federalnej. Moim zdaniem, musimy zobaczyć bardziej wyraźne ożywienie w amerykańskiej gospodarce, żeby ludzie poczuli się na tyle pewnie, żeby kupować akcje i pchnąć je na nowe szczyty - powiedział Robert Pavlik, główny strateg rynkowy z Boston Private Wealth.

Po jastrzębich wypowiedziach z ostatniego tygodnia innych członków Fed, w centrum uwagi rynku znajdują się spekulacje o możliwych podwyżkach stóp procentowych jeszcze w czerwcu.

giełda, Nowy Jork, USA, Rosja, gospodarka, ropa naftowa, ceny, Wall Street

Po dobrych danych z USA umocnił się dolar, ale na Wall Street spadki

Po lepszych od oczekiwań danych na temat sprzedaży detalicznej w USA umocnił się dolar i pojawiły się spekulacje, że Fed zdecyduje się niedługo na podwyżkę stóp procentowych. Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła zarazem wyraźne...
Prezes Fed Janet Yellen powiedziała w piątek, że podwyżki stóp procentowych w USA w nadchodzących miesiącach, biorąc pod uwagę poprawiającą się sytuację amerykańskiej gospodarki, mogą być właściwe.

- Ważne, że prezes Fed poparła zapisy z minutes i to, co ostatnio mówili inni członkowie Fed - powiedział Art Hogan, główny strateg rynkowy z Wunderlich Securities.

Jeffrey Gundlach, prezes DoubleLine Capital, uważa, że Yellen jest bardziej gołębia niż jej koledzy z Fed, a jej piątkowe wypowiedzi nie sugerują podwyżki stóp w czerwcu.

W obliczu spekulacji o podwyżkach stóp umacniał się dolar. Kurs EUR/USD zmierza ku 1,11 i jest najwyższy od końca marca.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj