Prezydent podpisał rozporządzenie wykonawcze dotyczące rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Joanna Korycińska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-04-2017,9:05 Aktualizacja: 26-04-2017,10:01
A A A

Prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze dotyczące rolnictwa, zgodnie z którym nowo powołany zespół zadaniowy zbada, które z obowiązujących przepisów i regulacji prawnych hamują rozwój tego sektora.

Pierwszym zadaniem zespołu będzie przygotowanie w ciągu 180 dni reportu rewidującego wszystkie niepotrzebne bariery, które utrudniają wzrost gospodarczy amerykańskiego rolnictwa. Rozporządzenie zostało podpisane w obecności 14 rolników i ekspertów oraz Sonny’ego Perdue, nowo zaprzysiężonego ministra rolnictwa, który będzie nadzorował pracę tego gremium.

cena wieprzowiny, trzoda chlewna, Stany Zjednoczone

Cena tuczników w USA dalej spada

Tuczniki w Stanach Zjednoczonych kosztują 1,32 dolara za kilogram wagi bitej ciepłej, co w przeliczeniu na polską walutę daje 5,12 zł. Oznacza to, że większość amerykańskich rolników produkuje po kosztach.   Cena wieprzowiny w USA w...

Prezydent podpisując dyrektywę zaznaczył, że amerykańscy rolnicy karmią nie tylko obywateli amerykańskich, ale także wielu ludzi na całym świecie. Potrzebują oni administracji, która będzie ich aktywnie wspierać, by mogli wykonywać swoją ciężką pracę, którą tak kochają.

Nawiązując do deficytów handlowych USA Trump dodał, że Stany Zjednoczone nie chcą być dłużej wykorzystywane przez inne kraje i ten proceder zostanie szybko zatrzymany dzięki działaniom jego administracji.

Ray Starling, doradca prezydenta ds. rolnictwa podał, że utworzenie zespołu zadaniowego ds. rolnictwa oznaczać będzie zakończenie prac Rady Białego Domu ds. obszarów rolnych (White House Rural Council). Według niego rada miała niewielkie osiągnięcia, a urzędnicy aktualnej administracji znaleźli szczątkową wręcz dokumentację dotyczącą jej spotkań.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj