Polska i Senegal będą współpracować w dziedzinie rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-10-2016,9:10 Aktualizacja: 28-10-2016,9:53
A A A

Polska i Senegal podpisały memorandum o porozumieniu o współpracy w dziedzinie rolnictwa - poinformowało MRiRW. Podpisanie dokumentu, miało miejsce podczas wizyty w Polsce delegacji tego afrykańskiego kraju.

- Wysokość obrotów handlowych w sektorze rolno-spożywczym nie odzwierciedla rzeczywistego potencjału gospodarek obu krajów, dlatego strona polska jest zainteresowana zarówno intensyfikacją wymiany, jak i poszerzeniem jej asortymentu, po uprzednim uzgodnieniu kwestii weterynaryjnych i fitosanitarnych - powiedział Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa.

Grupa Azoty, Zakłady Chemiczne Police, police, Wojciech Wardacki. Wojciech naruć

Zarząd Polic analizuje inwestycję w Senegalu

Inwestycja w Senegalu jest analizowana - powiedział w Policach Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty Police. Sprawdzane są "dobre i złe" sygnały o złożach tamtejszych surowców docierające do zarządu. Police mają własne...

Podpisanie dokumentu, miało miejsce podczas wizyty w Polsce delegacji Republiki Senegalu pod przewodnictwem prezydenta Macky Salla, który po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą zaznaczył, że wśród priorytetów jego kraju są m.in. modernizacja rolnictwa i przemysłu spożywczego.

"Uczestnicy spotkania mówili o konieczności intensyfikacji współpracy w zakresie rolnictwa i wzajemnej wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi. Strony zapewniły, że zamierzają wspierać nawiązywanie kontaktów naukowo-technicznych i handlowych w dziedzinie rolnictwa, marketingu rolnego oraz przetwórstwa rolno-spożywczego między jednostkami naukowymi, podmiotami gospodarczymi i innymi instytucjami, działającymi w obszarze rolnictwa w obu państwach, w ramach posiadanych pełnomocnictw i kompetencji" - poinformował resort rolnictwa w komunikacie.

W memorandum podkreślono potrzebę wspierania rozwoju współpracy handlu towarami rolno-spożywczymi, jak również wskazano na potrzebę wymiany informacji na temat regulacji prawnych dotyczących prowadzenia działalności handlowej oraz inwestycyjnej na terytorium obu państw oraz na temat istniejących możliwości uzyskania wsparcia administracyjnego w zakresie rozpoczynania oraz prowadzenia działalności handlowej i inwestycyjnej przez podmioty zagraniczne.

W podpisanym dokumencie mówi się także o potrzebie wymiany doświadczeń i informacji w dziedzinie rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego oraz o wymaganiach sanitarno-weterynaryjnych obu państw, szkoleń i wymiany specjalistów oraz przekazywaniu informacji dotyczących wystaw i targów rolnych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj