Młodzi wizjonerzy rolnictwa zastanawiają się, jak wykarmić planetę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
10-10-2017,12:30 Aktualizacja: 10-10-2017,12:53
A A A

W Brukseli trwa Youth Agriculture Summit 2017, czyli światowy szczyt ponad 100 młodych wizjonerów rolnictwa i zrównoważonego rozwoju. Celem obrad jest znalezienie odpowiedzi na wyzwania stojące przed ludzkością.

Najpoważniejszy problem dotyczy zapewnienia odpowiedniej ilości i jakości żywności dla wciąż rosnącej populacji. Według szacunków ekspertów w 2050 roku liczba ludności świata wzrośnie do 10 miliardów. Dlatego hasło tegorocznej edycji konferencji brzmi "Wykarmić głodną planetę".

podwójna jakość żywności, żywność, Vera Jourova, komisja europejska

Bruksela widzi problem podwójnej jakości żywności. I grozi korporacjom

Komisja Europejska opublikowała zbiór wytycznych dla państw członkowskich, aby lepiej walczyły ze zjawiskiem podwójnych standardów żywności w UE. Bruksela zachęca korporacje do porzucenia tych praktyk i grozi ujawnianiem...

Wydarzenie organizuje Bayer we współpracy z organizacjami młodych rolników: Groene Kring oraz Fédération des Jeunes Agriculteurs. To już trzecia edycja wydarzenia, ale pierwsza w Europie (poprzednie odbyły się w Kanadzie i Australii).

- Ponad 100 innowacyjnych młodych ludzi będzie szukało pomysłów na realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ - ograniczenia głodu, zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i promowania zrównoważonego rolnictwa - mówi Marzena Smolińska z Bayera.  

Delegaci z 49 państw będą dzielić się doświadczeniami i dyskutować m.in. o innowacjach technologicznych w rolnictwie oraz idei zrównoważonych praktyk rolnych. W programie konferencji jest spotkanie z prezesem Bayer Crop Science oraz dyskusja panelowa w Parlamencie Europejskim.

Polskę reprezentują w Brukseli Kasia Kostrubiec - licealistka z Gorzowa Wlkp. i Łukasz Czech, student i przedsiębiorca rolny spod Lublina. Ich aplikacje wybrano z 1200 prac z 95 krajów. Oboje podkreślają, że chcą i mogą zmieniać świat.
 

Poleć
Udostępnij