Jest porozumienie w sprawie handlu artykułami rolnymi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Artur Ciechanowicz PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
09-03-2021,12:25 Aktualizacja: 09-03-2021,12:29
A A A

Komisja Europejska poinformowała o zakończeniu negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi na temat podziału kontyngentów celnych Światowej Organizacji Handlu (WTO) w handlu płodami rolnymi.

Umowa wymagała renegocjacji po wystąpieniu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. UE zachowa część dotychczasowych kwot. Dokument dotyczy m.in. handlu wołowiną, drobiem, ryżem, nabiałem, owocami, warzywami i winami.

Janusz Wojciechowski, rolnictwo, rolnicy, trzoda chlewna, drób, bydło mleczne, bydło mięsne, Europejski Zielony Ład, WPR

Hodowcy zwierząt dyskutowali z Januszem Wojciechowskim

Hodowcy trzody chlewnej, bydła oraz drobiu przez cały weekend rozmawiali na Twitterze z Januszem Wojciechowskim. Tę dynamiczną wymianę zdań wywołał tweet dotyczący rosnących cen skupu trzody chlewnej. Krajowy Związek Pracodawców...

- Cieszę się, że osiągnęliśmy porozumienie z naszym najważniejszym partnerem handlowym, USA. Umowa - zawarta w ramach WTO - zachowuje oryginalne ilości, ale dzieli je między UE a Wielką Brytanią. Daje to pewność i stabilność handlowi rolnemu i naszym rynkom - oświadczył komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

- Szczególnie cieszy mnie, że to porozumienie podkreśla znaczenie naszych stosunków handlowych i gospodarczych. Jest to dobry sygnał naszego zaangażowania we współpracę zarówno dwustronną, jak i w ramach WTO - dodał.

UE prowadzi analogiczne negocjacje w sprawie podziału kontyngentów celnych z 21 innymi krajami, m.in. z Argentyną, Australią i Norwegią.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement