Hodowla klatkowa będzie zakazana

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
08-11-2018,15:05 Aktualizacja: 08-11-2018,15:11
A A A

Mieszkańcy Kalifornii opowiedzieli się w referendum za zakazem stosowania klatek w hodowli zwierząt i sprzedaży produktów pochodzących z niej.

Przegłosowana "Propozycja 12" nazwana "Ustawą o zapobieganiu okrucieństwu wobec zwierząt hodowlanych" wprowadza zakaz trzymania świń, kur niosek i cieląt w klatkach od 2022 roku oraz sprzedaży mięsa i jaj, które pochodzą od zwierząt hodowanych w systemie klatkowym lub w małych zamkniętych pomieszczeniach - informuje CIWF Polska.

kalifornia, stany zjednoczone, dobrostan zwierząt, hodowla zwierząt, bydło, drób, trzoda chlewna

Wyborcy zdecydują, jak traktować zwierzęta hodowlane

Kalifornijczycy przy okazji wyborów 6 listopada zagłosują w referendum na temat traktowania zwierząt hodowlanych. W tym stanie łączy się często z wyborami głosowanie w sprawie propozycji lokalnych władz lub będących inicjatywą obywatelską....

Zdaniem ekspertów zakaz wpłynie na sytuację zwierząt w całych Stanach Zjednoczonych.

W Polsce aktualnie toczy się podobna dyskusja na temat hodowli klatkowej. Organizacja Compassion in World Farming wraz ze swoim polskim oddziałem rozpoczęły właśnie Europejską Inicjatywę Obywatelską nazwaną "Koniec epoki klatkowej".

Nasz kraj jest jednym z 7 tworzących komitet. Celem inicjatywy jest właśnie zakazanie stosowania wszystkich klatek w hodowli zwierząt gospodarskich w całej Unii Europejskiej.

Europejskie organizacje muszą zebrać co najmniej 1 milion podpisów obywateli UE. Następnie trafią do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Inicjatywę można podpisywać online oraz w wersji papierowej. Na tę chwilę poparło ją prawie 190 000 osób.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement