Chińczycy coraz bardziej zainteresowani produktami z Polski

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: WPHI w Pekinie, (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-03-2017,9:20 Aktualizacja: 08-03-2017,9:20
A A A

Przedstawiciele ponad 20 chińskich sieci handlowych i platform e-handlu wzięli udział w spotkaniach B2B (business-to-business) z importerami polskiej żywności w Chinach.

Spotkania odbyły się 28 lutego w polskiej ambasadzie w Pekinie, a organizatorem był Wydział Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI).

Inicjatywa miała na celu stworzenie możliwości dla chińskich sieci do nawiązania bezpośredniego kontaktu z firmami, które zajmują się importem i dystrybucją polskich produktów spożywczych w Chinach. Z uwagi na specyfikę chińskiego rynku miejscowe sieci bardzo rzadko realizują zakupy bezpośrednio od eksporterów z Polski.
 

słodycze, eksport, żywność, Chiny, targi, biznes, sprzedaż, handel

Polskie słodycze podbijają świat. Nasza czekolada hitem w Chinach

Słodycze made in Poland to obecnie jeden z najlepiej rozpoznawalnych produktów, jaki wysyłamy w świat. Ekonomiści zwracają uwagę, że przez kolejne lata łakocie pozostaną kluczową branżą eksportową krajowego sektora spożywczego. Wartość...
W spotkaniach wzięli udział managerowie odpowiedzialni za zakupy w wiodących sieciach, takich jak Wumart, Vanguard, BHG, ITO, mniejszych sieciach, w tym Yura i April Gourmet oraz przedstawiciele największych platform e-commerce, między innymi JD.com, Womai, i Chunbo.

W trakcie spotkania przedstawiciele chińskich przedsiębiorstw mieli okazję do rozmowy z osobami zarządzającymi sprzedażą w firmach importujących produkty z Polski i zapoznania się z ich ofertą. Oprócz firm mających swoje siedziby w Pekinie udział wzięli także importerzy polskiej żywności z Szanghaju, Chengdu i Zhengzhou.

Przedstawiciele tych firm wystawili swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stanowiskach, dzięki czemu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z szeroką gamą polskich produktów - sokami i napojami, ciastkami i wyrobami czekoladowymi, a także z produktami mleczarskimi.

WPHI w Pekinie przygotował także we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną materiały audiowizualne, dające możliwość poznania najważniejszych momentów polskiej historii i jej walorów turystycznych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu