Zysk Lasów Państwowych większy niż planowano

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
11-12-2014,12:55 Aktualizacja: 11-12-2014,13:49
A A A
Pod koniec roku Lasy Państwowe wypracowały blisko 400 mln zł zysku przy zakładanych 250 mln zł na koniec roku - poinformował PAP wiceminister środowiska Piotr Otawski.  
 
Otawski ocenił, że obowiązkowa wpłata, jaką Lasy Państwowe wnoszą do budżetu państwa (1,6 mld zł w 2014 i 2015 r.) nie zagraża kondycji finansowej przedsiębiorstwa. 
 
Wiceminister i Główny Konserwator Przyrody poinformował, że w listopadzie LP wypracowały ok. 400 mln zł zysku, a według założeń przedsiębiorstwo miało zamknąć ten rok 250 mln zł zysku. Dodał też, że wpłaty do budżetu są realizowane zgodnie z planem.
 
- Ten rok jest lepszy i jest związany z dobrą koniunkturą na drewno oraz wysokimi cenami na rynkach światowych - zwrócił uwagę wiceminister.
 
Zgodnie z informacjami ministerstwa w 2015 roku wyręb ma zostać zwiększony, a Lasy Państwowe mają pozyskać 38 mln m sześc. drewna, czyli o ok. 1 mln m sześc. więcej niż w roku bieżącym. 
 
W 2013 r. pozyskano ponad 35,5 mln m sześc. drewna. Zgodnie z planem na koniec br. przychody ze sprzedaży drewna mają wynieść 6,6 mld zł. Jest to też główna pozycja przychodowa Lasów Państwowych. - Mamy stale zwiększające się areały i wiek lasów, stąd stały stopniowy wzrost pozyskania drewna - tłumaczy Otawski.
 
Główny Konserwator Przyrody podkreślił ponadto, że wyznacznikiem dobrej kondycji przedsiębiorstwa jest to, iż w wzrasta w nim zatrudnienie. W tym roku LP zatrudniły ok. 300 nowych pracowników - najwięcej od lat 90-tych.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement