Znowu to samo. Rolnicy nie dajcie się nabijać na wirtualne ciągniki!

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-02-2023,9:55 Aktualizacja: 13-02-2023,10:09
A A A

Wracamy po raz kolejny do tematu zakupów maszyn rolniczych wypatrzonych w internecie. Następny zainteresowany taką transakcją stracił właśnie pieniądze - 4 tys. złotych zaliczki.

"Atrakcyjne oferty, fikcyjne opinie klientów czy żądanie przedpłaty - internetowi oszuści chwytają się różnych sposobów, żeby wyłudzić od nas pieniądze. Niestety, użytkownicy internetu coraz częściej stają się ich ofiarami. Tym razem oszukany został 37-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego" - przekazała Komenda Powiatowa Policji w Sokółce (woj. podlaskie).

Mężczyzna na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł ciągnik rolniczy, który postanowił kupić. Po kontakcie telefonicznym ze "sprzedającym" wpłacił na wskazane przez niego konto zaliczkę w wysokości ponad 4 tys. zł. Kiedy potwierdził przelew, kontakt z drugą stroną się urwał. Mężczyzna nie otrzymał zamówionego ciągnika ani też zwrotu zaliczki.

Policjanci wszczęli śledztwo i jednocześnie ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi internetowe portale sprzedażowe. Przypominają, by kupując w sieci, kierować się przede wszystkim ograniczonym zaufaniem do sprzedającego.

 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!