Żniwa z promilami w tle. Alkomaty się grzeją

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk), (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-08-2017,17:00 Aktualizacja: 18-08-2017,11:33
A A A

Mając 3, a nawet 4 promile alkoholu w organizmie, jeżdżą ciągnikami po drogach publicznych i wykonują prace polowe. Niestety, część polskich rolników nadal chłodzi się w pracy procentowymi napojami. Potwierdzają to policyjne raporty z ostatnich dni.

Zaraz po przyjeździe do kolizji na ul. Żwirki i Wigury w Pyrzycach (woj. zachodniopomorskie), tamtejsi policjanci wyczuli od kierującego silną woń alkoholu.

Został więc natychmiast poddany badaniu, które wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Zderzenie pojazdów było tak silne, że traktor rozpadł się na dwie części, a auto osobowe wpadło do rowu

Ciągnik rozpadł się na pół. A kierowca był pijany

Ciągnik w fatalnym stanie technicznym i pijany kierowca - to niestety wciąż sytuacja często spotykana na polskich drogach.  Potwierdza to zdarzenie, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 48 z drogą podporządkowaną w...
- Jak ustalono, 46-latek, mieszkaniec powiatu pyrzyckiego, w takim stanie przyciągnął ciągnikiem dwie przyczepy zboża do miejscowego skupu. Chcąc sprawdzić, czy zmieści się zespołem pojazdów za skrzyżowaniem w celu zajęcia kolejki, zatrzymał się i wysiadł z ciągnika, po czym pojazd stoczył się i uderzył w zaparkowanego fiata 126p - relacjonuje sierż. szt. Marcelina Pałaszewska, oficer prasowy KPP w Pyrzycach.

Jakby tego było mało, okazało się również, że ani ciągnik, ani przyczepy nie posiadają aktualnych badań technicznych. Dlatego policjanci oprócz prawa jazdy kierującego traktorem, zatrzymali też dowody rejestracyjne zespołu pojazdów. 46-latek trafił do policyjnego aresztu, żeby wytrzeźwiał zanim stanie przed sądem.

Przed wymiarem sprawiedliwości odpowie również 48-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski (woj. podkarpackie). Funkcjonariusze drogówki z Ropczyc po jego sposobie jazdy nabrali podejrzeń, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

świetokrzyskie, końskie, jazda po pijanemu traktoremm, pijany trakrorzysta, policja

Pijany traktorzysta uciekał przed policją i wypadł z kabiny

Pobytem w szpitalu zakończyła się dla 56-letniego traktorzysty ucieczka przed funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Końskich w Świętokrzyskiem. Dyżurny koneckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że po miejscowości Pilczyca jeździ ciągnikiem...
Badanie alkomatem wykazało u siedzącego za kierownicą traktora 4 promile alkoholu. W dodatku nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Niewiele mniej, bo ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, miał 46-letni kierowca ursusa C-360, którego do kontroli zatrzymali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Suchaniu (woj. zachodniopomorskie). Ponadto mężczyzna złamał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który obowiązuje go do 2019 roku.

Natomiast białostoccy policjanci, wezwani do zdarzenia drogowego w okolicy miejscowości Zubry, ustalili, że kierowca traktora marki Ursus z przyczepą prowadził go, będąc w stanie nietrzeźwości.

"Jak się okazało, 57-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, traktor od 5 lat nie posiadał ważnych badań technicznych. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd" - podała komenda miejska w Białymstoku.

Pijany traktorzysta spadł z mostu do rzeki

W Rudzińcu (woj. śląskie) 37- letni kompletnie pijany traktorzysta przejeżdżając przez most stracił panowanie nad kierownicą, pojazd wypadł z drogi, przebił metalową barierkę i runął do rzeki Kłodnicy. Traktorzystę uratował bohaterski świadek...
Jeszcze więcej "grzeszków" miał na sumieniu kierowca traktora zatrzymany w miejscowości Bieniec (woj. łódzkie) z powodu braku tablic rejestracyjnych.

"Po kilku słowach wypowiedzianych przez 35-letniego kierowcę ciągnika, policjanci zorientowali się, że jest on pijany. Okazało się, że miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Kierował ciągnikiem, który w ogóle nie był zarejestrowany, nie posiadał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC" - brzmi komunikat łódzkiej policji.

Stróże prawa po raz kolejny apelują i uczulają: prace polowe do najbezpieczniejszych nie należą, trzeba podczas nich pilnować się na każdym kroku. Dlatego alkoholowe wspomagacze są wówczas wykluczone.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu