Znamy nazwisko nowego dyrektora generalnego Lasów Państwowych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
19-01-2018,11:25 Aktualizacja: 19-01-2018,11:41
A A A

Minister środowiska Henryk Kowalczyk w piątek 19 stycznia powołał Andrzeja Koniecznego na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Dzień wcześniej ze stanowiska szefa polskich leśników został odwołany Konrad Tomaszewski.

Andrzej Konieczny jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku leśnictwo.

W 2004 roku otrzymał tytuł doktora nauk ekonomicznych.

jan szyszko, henryk kowalczyk, ministerstwo środowiska, rekontrukcja rzadu, wycinka puszczy białowieskiej, prawo wodne

Szyszko przekazał władzę Kowalczykowi

We wtorek Jan Szyszko, były już minister środowiska przekazał obowiązki Henrykowi Kowalczykowi, nowemu szefowi resortu. We wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał z funkcji ministra środowiska Jana Szyszko....
W pracy doktorskiej zajmował się zagospodarowaniem obszarów wiejskich w ramach wykonania ustawy o przeznaczeniu gruntów rolnych do zalesienia w perspektywie przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

Ukończył także studia podyplomowe Master of Business Administration University of Illinois we współpracy z Politechniką Lubelską oraz studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku - informuje resort środowiska.

Swoją karierę zawodową związał z Lasami Państwowymi, gdzie od 1996 roku pracował na różnych stanowiskach i w różnych nadleśnictwach m.in. w Nadleśnictwie Chotyłów i Nadleśnictwie Pomorze. Konieczny odbył też staże zawodowe w administracji leśnej Szwajcarii i Niemiec.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu