Zmiana na stanowisku prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Gabriela Bogaczyk PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
14-03-2023,14:20 Aktualizacja: 14-03-2023,14:23
A A A

Hanna Sztuka została powołana na stanowisko prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim – poinformował we wtorek Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Sztuka zastąpiła Lucjana Cichosza, który kierował gospodarstwem od września 2020 roku.

O dokonaniu zmian w składzie Zarządu Spółki „Stadnina Koni Janów Podlaski” Sp. z o.o. poinformował we wtorek na stronie internetowej Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. "W związku ze złożoną rezygnacją, odwołał ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki Lucjana Cichosza i w jego miejsce powołał na to stanowisko Hannę Sztukę" – przekazano w komunikacie.
 

Dni Konia Arabskiego, Aukcja Pride of Poland, Janów Podlaski, Thierry Barbier

Słony rachunek za konie

Aż 3 mln zł kosztowały Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim, podczas których niewiarygodny klient fikcyjnie kupił cenne klacze. Jak pisze czwartkowa "Rzeczpospolita", ok. miliona euro warte są cztery konie, które w...

Nowa prezes była w ostatnich latach kierownikiem stadniny w Białce. Odnosząc się do swoich planów na nowym stanowisku wyjaśniła w rozmowie z PAP, że potrzebuje najpierw trochę czasu, aby zapoznać się z sytuacją w spółce, która – jak oceniła - nie jest dobra. „Dlatego, że Janów Podlaski ma obecnie najgorszy wynik ze wszystkich spółek należących do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – jest na ostatnim miejscu” – dodała.

Jak podały lokalne media, trwa protest pracowników w stadninie koni w Janowie Podlaskim, którzy nie zgadzają się na objęcie funkcji prezesa stadniny przez Hannę Sztukę.

Lucjan Cichosz był prezesem janowskiej stadniny od września 2020 roku. W rozmowie z PAP podkreślił, że nie będzie komentował zmian kadrowych w stadninie. Odnosząc się do protestu stwierdził, że "świadczy to tylko o ich (pracowników - PAP) zdeterminowaniu".

Stadnina w Janowie Podlaskim jest najstarszą państwową stadniną koni w Polsce. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie stadniny obecnie ma ona 16 stajni, przebywa w nich 295 koni czystej krwi oraz 700 sztuk bydła.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu