Złodzieje traktorów już są w areszcie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-04-2018,11:50 Aktualizacja: 09-04-2018,12:06
A A A

Maszyny rolnicze to dla złodziei tak cenne kąski, że właściciele powinni je strzec jak oka w głowie. Nie zawsze bowiem śledztwo w sprawie skradzionego mienia kończy się takim sukcesem, jak to z Polkowic (woj. dolnośląskie).

Śledczy z dwóch wydziałów tamtejszej Komendy Powiatowej Policji zgodnie współpracowali przy sprawie zniknięcia pod koniec stycznia z terenu budowy drogi S3 dwóch ciągników rolniczych z beczkowozami.

kradzież drewna, złodzieje drewna, sławno, rudawa, tarnobrzeg, olecko

Złodzieje drewna w ofensywie. Kradną nawet z podwórek

W policyjnym areszcie święta wielkanocne spędził 27-letni mężczyzna, który kradł drewno opałowe i został przyłapany przez właściciela posesji w powiecie sławieńskim (woj. zachodniopomorskie). O ujęciu złodziejaszka gospodarz powiadomił...

- W trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych ustalili miejsce, gdzie ukrywali się podejrzewani mężczyźni i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu legnickiego, którzy na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszeli zarzut kradzieży. Polkowiccy funkcjonariusze odnaleźli ponadto na terenie powiatu zielonogórskiego skradzione ciągniki oraz odzyskali  beczkowozy - informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące wobec podejrzanego 25-latka oraz o areszcie tymczasowym na 1 miesiąc wobec drugiego z zatrzymanych.

- Zarzut paserstwa usłyszało też dwóch mieszkańców powiatów legnickiego i zielonogórskiego. Wartość odzyskanego przez policjantów mienia szacuje się na kwotę przewyższającą 110 tys. zł - podaje Rybikowski. Jak zastrzega, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement