Złodzieje traktora staną przed sądem. Jest akt oskarżenia

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
07-06-2018,13:30 Aktualizacja: 07-06-2018,13:42
A A A

Do Sądu Okręgowego w Szczecinie trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, podejrzanym o kradzież ciągnika rolniczego z zamontowanym mulczerem leśnym i innych przedmiotów o wartości ponad 225 tys. zł.

Postępowanie w sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu. Ustalenia są takie, że podejrzani Adam P. (lat 50) i Dariusz M. (lat 32) w nocy z 22 na 23 stycznia w Dębnie ukradli przyczepę ze znajdującym się na niej ciągnikiem rolniczym z zamontowanym mulczerem leśnym oraz trzy kanistry z paliwem. Łączna wartość strat przekroczyła 225 tys. zł.

złodzieje bydła, przestępczość, pomorze zachodnie, Sąd Rejonowy w Białogardzie, charolaise, limousine

Złodzieje bydła skazani. Poza jednym dobrowolnie poddali się karze

Zapadł wyrok na złodziei krów z województwa zachodniopomorskiego. Pięciu z sześciu oskarżonych przyznało się do winy i dobrowolnie poddało karze. Sprawa Piotra G., który miał być mózgiem procederu, będzie rozpatrywana w...

"Sprawcy wcześniej przygotowali się do popełnienia przestępstwa. Na miejsce, gdzie stała zaparkowana przyczepa przyjechali samochodem, do którego podpięli przyczepę, a następnie odjechali. Po przebyciu kilkudziesięciu kilometrów ukryli łup na terenie nieużytków rolnych na terenie województwa lubuskiego" - podaje w komunikacie prokuratura.

Skradzione mienie udało się odzyskać, a podejrzanych zatrzymać w wyniku działań policjantów. Wobec mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt. Jak dodaje prokuratura, ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu w Szczecinie. Zgodnie z dokumentem 50- i 32-latek są oskarżeni o kradzież mienia znacznej wartości, czyli o czyn z art. 278 par. 1 kk i innych.

"Obaj podejrzani byli wcześniej karani sądownie, przy czym Adam P. zarzucanego obecnie czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Za dokonanie kradzieży mienia znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10, przy czym Adamowi P. z uwagi na fakt popełnienia tego przestępstwa w warunkach recydywy grozi do 15 lat pozbawienia wolności" - czytamy w komunikacie śledczych.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu