Złodzieje przebrani w kombinezony żerują na naszym strachu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
20-03-2020,10:15 Aktualizacja: 20-03-2020,10:22
A A A

Policjanci przestrzegają przed osobami, które wykorzystują sytuację związaną z koronawirusem. Złodzieje przebrani w kombinezony proponują dezynfekcję mieszkań i domów, a później okradają tych, którzy im zaufali.

Polska walczy z pandemią. Niestety, nie brakuje osób, które ten trudny dla nas wszystkich czas wykorzystują na to, aby kogoś oszukać i okraść. W tym celu wymyślają coraz oryginalniejsze sposoby.

koronawirus, oszustwa zwiąane z epidemią koronawirusa, Komenda Główna Policji

Oszuści już żerują na koronawirusie. Zapukają też do rolników

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystując rozprzestrzenianie się koronawirusa, oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości "anty" lub podszywają się pod państwowe służby.   Gdy tylko w...

Ubrani w kombinezony, okulary ochronne i maseczki podszywają się pod służby sanitarne i proponują przypadkowym osobom dezynfekcję lokali.

Żyjący w coraz większym strachu mieszkańcy miast i wsi, aby uniknąć zarażenia koronawirusem, coraz częściej godzą się na to. Tymczasem kiedy jedna osoba realizuje pseudodezynfekcję, inna plądruje i "czyści" mieszkania i domy z wartościowych przedmiotów oraz gotówki.

Policja uczula, że służby sanitarne nie działają w taki sposób. Przede wszystkim wskazany, a nawet konieczny jest telefon do pracowników sanepidu czy instytucji, na którą powołują się takie osoby.

Absolutnie nie należy zatem wpuszczać "przebierańców" do domów i natychmiast informować policję.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement