Złodzieje drewna wpadli tuż po kradzieży

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
11-04-2017,15:35 Aktualizacja: 11-04-2017,15:37
A A A

Białostoccy policjanci we współpracy z pracownikami Nadleśnictwa Dojlidy ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Sokółki podejrzewanych o kradzież drewna. 24 i 25-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży.

W miniony piątek po godz. 23 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał zgłoszenie o kradzieży drewna, do której miało dojść kilka godzin wcześniej na działce leśnej w gminie Suraż.

sprzedaż drewna, Krotoszyn,  Międzynarodowa Aukcja Cennego Drewna Dębowego, Lasy Państwowe, drewno, pieniądze

Zapłacili 5450 zł za metr drewna

19 stycznia już po raz 26. zorganizowano Międzynarodową Aukcję Cennego Drewna Dębowego w Krotoszynie. To najstarsza giełda surowca drzewnego w Polsce. "Losy" na tegoroczną aukcję pochodziły aż z 10 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji...
Policjanci z Zabłudowa i białostockiej patrolówki współpracujący z funkcjonariuszami Nadleśnictwa Dojlidy szybko ustalili i zatrzymali podejrzewanych o ten czyn 24 i 25-latka.

Okazało się, że dwaj mieszkańcy Sokółki najprawdopodobniej załadowali do dostawczego volkswagena ponad 6 metrów sześciennych drewna brzozowego i odjechali. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych w Białymstoku, na jednej z posesji na osiedlu Dojlidy Górne.

Policjanci odzyskali tam także część skradzionego, wartego blisko 1,5 tysiąca złotych drewna. Obecnie funkcjonariusze pracują nad odzyskaniem reszty utraconego mienia.

24 i 25-latek noc spędzili w policyjnym areszcie i usłyszeli już zarzuty kradzieży mienia, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj