Złodziej ciągnika wpadł, bo zostawił ślady na drodze

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
07-05-2018,18:10 Aktualizacja: 07-05-2018,18:14
A A A

Policjanci z Rypina (woj. kujawsko-pomorskie) zatrzymali mężczyznę pod zarzutem kradzieży ciągnika rolniczego. Funkcjonariusze do sprawcy dotarli po śladach opon, które doprowadziły aż do sąsiedniego powiatu. Złodziej usłyszał już zarzut kradzieży, a właściciel odzyskał utracony ciągnik.

4 maja dyżurny rypińskiej policji został poinformowany przez mieszkańca miejscowości Lasoty (gm. Rogowo), że ktoś ukradł mu z posesji traktor.

Przybyli na miejsce policjanci zauważyli ślady opon i natychmiast udali się w kierunku dokąd prowadziły - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

policja, skradziony ciągnik, pościg za pijanym traktorzystą, podkarpacie,

Ukradł ciągnik, bo nie miał czym wrócić z dyskoteki

Do spektakularnego pościgu doszło w miejscowości Zarzecze na Podkarpaciu. Za ukradzionym ciągnikiem w pogoń ruszyli właściciel maszyny i policja. Okazało się, że złodziej chciał  wrócić traktorem do domu z dyskoteki.   ...
Ślady prowadziły policjantów przez kilka miejscowości, aż do powiatu lipnowskiego, gdzie na drodze asfaltowej zniknęły.

Na miejscu oprócz załogi patrolowo-interwencyjnej byli też policjanci z wydziału kryminalnego. Wspólnie rozpoczęli penetrację terenu, gdzie na drodze do posesji w miejscowości Jastrzębie ponownie znaleźli ślady opon skradzionego ciągnika.

Podczas przeszukania za jednym z budynków mundurowi znaleźli ukryty pod plandeką poszukiwany ciągnik. Chwilę później na terenie tej posesji policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego.

Mężczyzna próbował jeszcze nieudolnie tłumaczyć, że ciągnik pożyczył, ale nie potrafił wskazać od kogo. Mundurowi zabezpieczyli skradziony ciągnik, a następnie  oddali właścicielowi. 30-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

[WIDEO] Rolnicy padają ofiarami przestępstw. Jednym z najczęstszych jest kradzież paliwa

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu