Zgłaszanie wypadku przy pracy rolniczej po nowemu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-04-2021,11:50 Aktualizacja: 16-04-2021,13:19
A A A

Zgłoszenie wypadku przy pracy w rolnictwie bez zbędnej zwłoki może być decydujące jeśli chodzi o wypłatę odszkodowania. Teraz zgłoszenie jest możliwe przez internet, za pośrednictwem platformy ePUAP.

Taką funkcję uruchomiła Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W jej ocenie ułatwi to zgłaszanie wypadku przy pracy rolniczej oraz składanie wniosku SR-23 o jednorazowe odszkodowanie z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem przy pracy rolniczej lub rolniczą chorobą zawodową.

wypadki w rolnictwie, krus, upadek osób, choroby zawodowe rolników

Mniej wypadków śmiertelnych w rolnictwie. KRUS podaje dane za 2020 rok

W 2020 roku w oddziałach regionalnych i placówkach terenowych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zgłoszono 10 tys. 974 wypadków. To o blisko 20 proc. (2 tys. 667 zdarzeń) mniej w skali roku.   Za wypadki przy pracy...

W celu skorzystania z formularza zgłoszenia, użytkownik, po zalogowaniu się do ePUAP, powinien:

  • wpisać w wyszukiwarce słowa: zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej
  • wybrać sprawę
  • wypełnić formularz "Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej"
  • wskazać w formularzu, do której jednostki: OR KRUS/PT KRUS zgłoszenie ma być przekazane

"Zgłaszając wypadek przy pracy rolniczej za pośrednictwem platformy ePUAP, można również złożyć i wysłać wniosek SR-23 o jednorazowe odszkodowanie" - wskazuje Kasa.

I zachęca wszystkich rolników, szczególnie w czasie pandemii, do korzystania z tej formy zgłaszania zdarzeń przy pracy w gospodarstwie czy na polu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj