Zebrał trawę z nieswojej łąki. Policja zabezpieczyła sianokiszonkę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-09-2019,10:35 Aktualizacja: 13-09-2019,10:38
A A A

Funkcjonariusze z Janowa Podlaskiego (pow. bialski, woj. lubelskie) zatrzymali 27-latka z gminy Leśna Podlaska, który skosił trawę na cudzej łące, a następnie ją ukradł. Przygotował z niej paszę dla bydła.

Zawiadomienie o kradzieży trawy z łąki o powierzchni 2,87 hektara stróże prawa przyjęli 10 września.

Do przestępstwa miało dojść w sierpniu tego roku w miejscowości Witulin niedaleko Białej Podlaskiej.

kradzież traktora, gmina Ciechanowiec, powiat wysokomazowiecki, podlasie

Ukradł traktor i schował go w lesie. Wpadł już po kilku godzinach

Już po czterech godzinach od zgłoszenia policjanci odzyskali ciągnik ukradziony rolnikowi z gminy Ciechanowiec (pow. wysokomazowiecki, woj. podlaski). Złodziej stanie przed sądem. Mężczyzna - według ustaleń śledczych - nocą zakradł się na teren...
"Według zgłaszającego sprawca najpierw skosił trawę, a potem ją zabrał z łąki. Oszacował poniesione straty na kwotę 2 tys. 800 złotych" - informuje Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusze szybko wytypowali, a następnie zatrzymali 27-latka z gminy Leśna Podlaska jako mogącego mieć związek z kradzieżą. Potwierdziło się to podczas przeszukania przeprowadzonego w gospodarstwie rolnym mężczyzny.

"Przy jednym z budynków gospodarczych policjanci ujawnili i zabezpieczyli trzydzieści pięć owiniętych w folię bel tzw. sianokiszonki, która została wyprodukowana ze skradzionej trawy z przeznaczeniem na paszę dla bydła. 27-latek usłyszał zarzut kradzieży, do popełnienia której się przyznał. Tłumaczył, że skosił trawę z łąki, ponieważ sądził, że nie jest ona przez nikogo uprawiana" - relacjonuje bialska KMP.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu