Zatrzymali traktorzystę i wezwali policję. Okazało się, że to recydywista

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-04-2019,13:30 Aktualizacja: 29-04-2019,12:16
A A A

Dwoje młodych ludzi ujęło na gorącym uczynku nietrzeźwego kierującego ciągnikiem rolniczym. Jak się okazało, kilkanaście lat temu stracił on prawo jazdy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Już po zmroku 25 kwietnia, 28-letni mieszkaniec Krakowa spostrzegł dziwnie poruszający się po drodze we wsi Kozubów (pow. pińczowski, woj. świętokrzyskie) ciągnik rolniczy marki Ursus.

wypadki podczas prac polowych, wypadki w rolnictwie, krus, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Te dane porażają. Wiele ofiar wypadków w rolnictwie było pijanych

Główną przyczyną ponad 120 wypadków podczas pracy rolniczej w 2018 roku była nietrzeźwość lub jej wykonywanie pod wpływem środków odurzających i substancji psychoaktywnych - podaje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia...

Kierujący nim mężczyzna nie mógł zmieścić się na jezdni i zjeżdżał od jednego pobocza do drugiego. To wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

Świadek natychmiast zawiadomili o swoich spostrzeżeniach policjantów i ruszył za traktorem.

- Kierujący w sąsiedniej wsi skręcił na teren prywatnej posesji i zaczął z trudem wysiadać z pojazdu. Wówczas 28-latek zatrzymał go w ciągniku, a dla pewności i bezpieczeństwa wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Dodatkowo dwójce podróżnych udało się też nagrać całe zdarzenie. Gdy na miejsce przybyli policjanci, dzięki postawie zawiadamiających, od razu  w swoich rękach mieli nietrzeźwego kierowcę oraz dowód świadczący o jego czynie - relacjonuje asp. sztab. Damian Stefaniec, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

58-letni traktorzysta miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że nie posiadał on prawa jazdy, ponieważ zostało mu zabrane już w 2002 roku (też za jazdę w stanie nietrzeźwości).

[WIDEO] Rolnik miał wyraźne problemy z prowadzeniem traktora | źródło: KPP Pińczów

gniew, powiat tczewski, pomorze, kętrzyn, powiat niżański, pijani traktorzyści

Nietrzeźwy kierowca ładowarki przejechał na polu kobietę

Pijany kierowca ładowarki przejechał podczas prac polowych kobietę, która helikopterem trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło w gminie Gniew (pow. tczewski, woj. pomorskie). "Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu...

Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara grzywny.

Podobne kłopoty czekają też 43-letniego mieszkańca gminy Biała Piska (pow. piski, woj. warmińsko-mazurskie), zatrzymanego do kontroli 23 kwietnia przez drogówkę w ramach działania pn. "Alkohol i narkotyki".

Ten kierowca ciągnika rolniczego wydmuchał blisko 2 promile. Do tego złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, orzeczony wobec niego w 2016 roku i obowiązujący do lipca br.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement