Zarządzanie Puszczą Białowieską po nowemu? Powstanie specjalny plan

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
27-08-2021,8:40 Aktualizacja: 27-08-2021,8:43
A A A

Podpisana została umowa dotycząca prac nad zintegrowanym planem zarządzania Puszczą Białowieską jako obiektem Światowego Dziedzictwa UNESCO - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Według resortu, to priorytetowy projekt w zakresie realizacji polityki klimatycznej i środowiskowej kraju. Określająca go umowa została sygnowana przez Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Puszcza Białowieska, pożary w puszczy białowieskiej, Jarosław Krawczyk, RDLP w Białymstoku

Tylu pożarów w Puszczy Białowieskiej nie było od wielu lat

W czasie kończącego się tzw. sezonu pożarowego w Puszczy Białowieskiej zanotowano największą od 12 lat liczbę pożarów - poinformowały Lasy Państwowe. Choć powierzchnia pożarów była niewielka, taki trend rodzi obawy na przyszłość....

- To był długi, ale bardzo istotny z punktu widzenia projektu proces przygotowawczy. Do marca 2023 roku zakładamy ukończenie prac nad zintegrowanym planem. Równolegle prowadzone są prace związane z Planami Urządzania Lasu dla trzech nadleśnictw Puszczy Białowieskiej - podkreślił Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska.

Jak zapewnia ministerstwo, dokument, którego dotyczy podpisana umowa, określi sposoby zarządzania cennego obszaru przyrodniczego, jakim jest Puszcza Białowieska.

"To zapewnienie właściwej ochrony, konserwacji, wykorzystania i prezentacji obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Projekt skierowany jest do społeczeństwa na terenie całego kraju" - brzmi komunikat resortu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement