Zamiast warzyw, w tunelu foliowym uprawiał konopie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
25-08-2017,13:15 Aktualizacja: 25-08-2017,13:22
A A A

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku (woj. lubelskie) zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który uprawiał rośliny konopi indyjskich. Policjanci podczas przeszukania posesji w gminie Dzierzkowice oraz mieszkania mężczyzny zabezpieczyli kilka krzaków konopi oraz łącznie blisko 350 gram suszu marihuany.

Sprawca pod zarzutem popełnienia przestępstw narkotykowych trafił do policyjnego aresztu.

policja, marihuana, plantacja konopi indyjskich, narkotyki, policja zatrzymała

Konopie indyjskie uprawiał obok ziemniaków

21-letni mieszkaniec Przysuchy (woj. mazowieckie) w przydomowym ogródku uprawiał konopie indyjskie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Za złamanie prawa odpowie przed sądem. Przysuscy kryminalni weszli na jedną z...
Zakazane rośliny znaleziono na terenie jednej z posesji w gminie Dzierzkowice. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, iż w stojącym tam tunelu foliowym znajduje się uprawa marihuany.

Faktycznie, stróże prawa ujawnili tam ponad dwumetrowy krzew konopi, zaś w drewnianej altanie trzy suszące się na sznurku rośliny o długości prawie dwóch metrów. Ponadto policjanci znaleźli susz roślinny, wagę elektroniczną oraz dwie jednostki broni pneumatycznej. 

Z kolei podczas przeszukania mieszkania, które zajmował 43-latek mundurowi ujawnili susz roślinny o wadze ponad 160 gram. Przybyły na miejsce czynności właściciel uprawy przyznał się, że należy to do niego.

Na Warmii i Mazurach konopie włókniste będą uprawiane na powierzchni 158 ha.

Konopie włókniste pod specjalnym nadzorem

Na Warmii i Mazurach konopie włókniste będą uprawiane w tym roku na powierzchni 158 ha, a upraw maku nie będzie wcale - zdecydowali radni sejmiku. Aż 103 ha zostanie obsianych konopiami w gminie Elbląg. Mniejsze pola, po kilka...
Jak powiedział policjantom, uprawiał marihuanę na własny użytek. Mężczyzna po doprowadzeniu do prokuratury usłyszał zarzut uprawy i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z podobna sprawą mieli do czynienia mundurowi z posterunku w Tarnogrodzie (woj. lubelskie), gdzie w miejscu zamieszkania 32-latki ujawnili pięć krzaków marihuany. Kobieta powiedziała policjantom, że rośliny uprawiała dla własnych potrzeb. Za posiadanie narkotyków odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z prawem grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Hodowla krzaków marihuany znajdowała się w przydomowym ogródku. Krzaki konopi innej niż włókniste rosły pomiędzy  warzywami (niektóre osiągnęły ponad dwa metry wysokości).

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement