Zamiast papryki, rolnicy uprawiali konopie indyjskie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-07-2017,16:35 Aktualizacja: 06-09-2017,14:52
A A A

Jedną z największych w tym roku plantacji marihuany zlikwidowali mazowieccy policjanci. W gminie Przytyk (powiat radomski), która jest uznawana za tzw. paprykowe zagłębie, w tunelach foliowych rosło łącznie 1448 krzewów konopi indyjskich, a w magazynach trwała kolejna faza produkcji marihuany.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 kg gotowego suszu.

Rozbita grupa przestępcza mogła wytworzyć narkotyki o czarnorynkowej wartości nawet 7 milionów złotych.

konopie indyjskie, uprawa konopi, przestępczość, policja, plantacje konopi w lasach

Plantacje konopi w gospodarstwie i lasach. Są dobrze ukryte

Leśne tereny coraz częściej wykorzystywane są do ukrywania plantacji nielegalnych konopi. Policjanci natknęli się też na taką uprawę w jednym z gospodarstw pod Olsztynkiem na Warmii i Mazurach. Podczas przeszukania posesji szczelnie otoczonej...
Na podstawie wniosków Prokuratury Okręgowej w Radomiu pięciu mężczyzn podejrzanych o prowadzenie plantacji, wytwarzanie i posiadanie substancji odurzających zostało tymczasowo aresztowanych.

Jak doszło do zatrzymania? Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podkreślają, że realizacja tej sprawy była możliwa dzięki "skrupulatnie zbieranym informacjom przez kryminalnych specjalizujących się w przestępczości narkotykowej".

Pomimo tego, że zajmujący się nielegalnym procederem zadbali o ukrycie plantacji w dużym, nie rzucającym się w oczy gospodarstwie ogrodniczym kilkanaście kilometrów od Radomia oraz zamontowali mający ich chronić system monitoringu, wejście policjantów zaskoczyło plantatorów.

W foliowych tunelach rosło łącznie 1448 krzewów konopi indyjskich, a w magazynach trwała kolejna faza produkcji marihuany. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 kg gotowego suszu. Wszystkim zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

[WIDEO] Brawurowa akcja policjantów z Radomia zaskoczyła przestępców

Wiesz o ważnym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym. Czekamy: redakcja@agropolska.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement