Zaliczki wpłacone, nawozów brak. Zdesperowani rolnicy zablokowali gospodarstwo

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-01-2022,18:10 Aktualizacja: 10-01-2022,18:17
A A A

Ponad 30 rolników z powiatu wrzesińskiego (woj. wielkopolskie) nie zobaczyło zamówionych nawozów, pomimo wpłacenia zaliczek. Poszkodowani ustalili, gdzie może znajdować się towar i zablokowali gospodarstwo, wzywając policję.

O tej bulwersującej sprawie napisał portal września.info. Według jego informacji, rolnicy zostali poszkodowani przez firmę z gminy Miłosław handlującą nawozami sztucznymi.

nawozy, ceny nawozów

Zaktualizowane ceny nawozów. Będzie tarcza antykryzysowa dla rolników?

Produkujący nawozy polscy giganci zaktualizowali cenniki. Na szczęście obyło się bez kolejnych drastycznych podwyżek, ale zakupy i tak będą wiązały się z wielkimi wydatkami. Zdaniem rolniczej "Solidarności" potrzeba w tej kwestii tarczy...

- Wzięli po żniwach zaliczki na nawozy, do dzisiaj nie mamy nawozów ani pieniędzy - mówili rozgoryczeni gospodarze.

Rolnicy stracili niebagatelne pieniędze - 40 tys. zł, 80 tys. zł a nawet 300 tys. zł. Łącznie w grę może wchodzić kwota liczona w milionach. Dziennikarze ustalili, że firma ma poważne problemy finansowa i od 3 stycznia jest w sądowej restrukturyzacji.

Zdesperowani rolnicy postanowili działać i udało się im dowiedzieć, że towar za który zapłacili, składowany jest w jednym z gospodarstw, skąd ma zostać wywieziony. Grupa kilkunastu poszkodowanych udała się na miejsce, by zapobiec wywózce. Jednocześnie została wezwana policja.

Właścicielka gospodarstwa miała potwierdzić, że przedsiębiorstwo wynajęło u niej stodołę jako magazyn do przechowywania nawozów.

Stróże prawa ustalili jednak, że zgromadzone tam towary według faktur należą do innej firmy. W związku z tym nakazali poszkodowanym rolnikom opuścić posesję.
 

źródło: września.inf

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu