Za to można dostać 250-złotowy mandat

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-07-2020,13:10 Aktualizacja: 22-07-2020,13:19
A A A

Służby ratunkowe ponawiają swój coroczny apel o oznakowanie posesji. Jako że czasami to wręcz kwestia zachowania zdrowia, a nawet życia, naprawdę należy potraktować go poważnie.

"Policjanci na co dzień obsługują wiele interwencji. Często zdarzają się sytuacje, że mają utrudnione zadanie podczas dotarcia pod wskazany adres, ponieważ na budynku, którego szukają, brakuje numeru. Niejednokrotnie interwencje te dotyczą sytuacji, w których zagrożone jest życie ludzkie. Wtedy liczy się każda sekunda" - wskazuje Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach..

nielegalna praca w gospodarstwie, zbiór warzyw, powiat chełmiński, straż graniczna

Obcokrajowcy wydaleni, gospodarz z grzywną

6 cudzoziemców pracujących "na czarno" w gospodarstwie rolnym wytropili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy. Konsekwencje ponieśli obcokrajowcy i pracodawca. Funkcjonariusze z Zespołu ds. Kontroli...
Skoro od takiej małej rzeczy, jaką jest tabliczka z numerem może zależeć życie i zdrowie człowieka, warto dopilnować, aby znalazła się w widocznym i oświetlonym miejscu. W ten sposób dba się o swoje bezpieczeństwo.

A dotyczy to zwłaszcza obszarów wiejskich, gdzie zabudowa jest "luźniejsza" i ciężej trafić na odpowiednie podwórko. To tam też funkcjonują gospodarstwa rolne, w których zagrożenie np. wypadkami czy pożarami jest duże.

Służby przypominają również, że prawidłowe oznaczenie budynku to prawny obowiązek właściciela każdej nieruchomości. Przepisy Kodeksu wykroczeń mówią:

  • Kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
  • Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

"Koszt montażu tabliczki z numerem domu często nie przekracza kilkudziesięciu złotych, a może uratować nam życie" - podsumowują głubczyccy stróże prawa.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement