Z traktorów zniknęły zestawy nawigacji za 120 tys. zł. U podejrzanych o kradzież znaleziono broń i narkotyki

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
15-06-2024,9:50 Aktualizacja: 15-06-2024,9:55
A A A

Stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy kradzieży nawigacji z ciągników rolniczych. W ich miejscu zamieszkania zabezpieczono narkotyki oraz broń palną.

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie (woj. pomorskie) pracowali nad sprawą dotyczącą kradzieży zestawów nawigacji z ciągników rolniczych - o wartości 120 tysięcy złotych - która miała miejsce w nocy z 9 na 10 czerwca na terenie gminy Ryjewo. Ustalili, że odpowiedzialni za to mogą być dwaj mieszkańcy gminy Sztum.

cbśp, grupa przestępcza, kradzieże, maszyny rolnicze

Kradli maszyny rolnicze i robili z nich "klony". CBŚP rozbiło grupę przestępczą

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) zatrzymali 9 osób podejrzewanych o udział w grupie trudniącej się kradzieżami maszyn rolniczych, budowlanych oraz innych pojazdów na terenie całego kraju. Skradzione...

„Policjanci weszli do wytypowanego przez siebie miejsca i zabezpieczyli tam 3 słoje 5-litrowe z zawartością marihuany. Na terenie posesji zabezpieczyli również broń palną i amunicję. Zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn w wieku 45 i 20 lat” – informuje kwidzyńska KPP.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, mężczyźni (ojciec i syn) usłyszeli zarzuty kradzieży nawigacji z traktorów oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych. Starszy z nich usłyszał także zarzut posiadania dwóch jednostek broni i amunicji bez zezwolenia. Do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec tego duetu tymczasowego aresztowania.

Posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia można trafić za kratki nawet na 8 lat.

Poleć
Udostępnij