Z sierpem na policjantów. 43-latek atakował dwa razy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-02-2023,13:05 Aktualizacja: 01-02-2023,13:08
A A A

Najpierw z siekierą, a następnie z sierpem w ręku zaatakował policjantów 43-latek, który na widok stróżów prawa dostał szału. Będzie odpowiadał za czynną napaść i kierowanie gróźb karalnych.

Do zdarzenia doszło w gminie Urzędów (woj. lubelskie). Kryminalni z komisariatu w Bełżycach pod Lublinem sprawdzali jeden z tamtejszych adresów w ramach prowadzonego postępowania.


brat uderzył brata siekierą, gmina  Ceranów, Aleksandra Głuchowska

Próba zabójstwa podczas prac w gospodarstwie. Brat uderzył brata siekierą

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa brata. Agresor podczas prac w gospodarstwie zaatakował siekierą, uderzając członka rodziny w tył głowy. Grozi mu dożywocie. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie...

- Gdy mieszkający tam mężczyzna zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, stał się agresywny. Zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy, a następnie wyszedł z budynku z siekierą, którą zamachnął się na funkcjonariuszy. Przy tym cały czas kierował groźby pozbawienia życia. Następnie na chwilę wrócił do mieszkania, po czym ponownie podjął próbę ataku. Tym razem z sierpem w ręku. Na szczęście żaden z policjantów nie został raniony - relacjonuje nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na miejsce został wezwany drugi patrol i wówczas stróże prawa szybko obezwładnili pijanego 43-latka. - Trafił do policyjnej celi. Odpowie za czynną napaść i kierowanie gróźb karalnych. Może mu grozić do 10 lat więzienia - podaje policjant.

Agresor trafił już przed oblicze prokuratora. Policjanci zapowiedzieli złożenie wniosku o wystąpienie do sądu, by zastosować wobec 43-latka tymczasowe aresztowanie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu