Wystawa gołębi zagrożona. Przez ptasią grypę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
12-01-2017,10:10 Aktualizacja: 12-01-2017,12:20
A A A

Polski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza donosi, że zaplanowana na 28-29 stycznia w Kielcach Wystawa Gołębi Rasowych została przeniesiona na inny termin. Wszystko przez ptasią grypę.

Związek informuje, że Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kielcach nie wyraził zgody na organizację imprezy ze względu na występowanie w kraju kolejnych ognisk choroby. Negatywna decyzja wydana została na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 20 grudnia 2016 roku.

ptasia grypa, bioasekuracja, Główny Inspektorat Weterynarii, Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz

Maty dezynfekcyjne i stroje ochronne nawet przy kilku kurach

Zgodnie z interpretacją prawa, którą Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz uzyskała od Głównego Inspektoratu Weterynarii właściciel nawet kilku ptaków musi stosować się do przepisów rozporządzenia ministra...

PZHGRiDI odwołał się od tego postanowienia i w porozumieniu z Targami Kielce S.A. ustalił nowy, ewentualny termin wystawy na 11-12 lutego. Przyjmowane są ciągle zgłoszenia (ale bez przedpłat), gdyż lista uczestników będzie musiała być przedstawiona wspomnianemu Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii.

Organizatorzy imprezy są w stałym kontakcie z miejscową Inspekcją Weterynaryjną i na bieżąco będą podawać kolejne informacje dotyczące wystawy gołębi.  

Wirus H5N8 atakuje w naszym kraju kolejne gospodarstwa. Do tej pory potwierdzono 28 ognisk grypy ptaków. Choroba daje się we znaki przede wszystkim w województwie lubuskim, gdzie skala strat jest ogromna bowiem dotyczy wielkich stad drobiu hodowlanego.

Poleć
Udostępnij