Wymyśliłeś i wdrożyłeś coś w gospodarstwie? Zgarnij nagrodę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-05-2021,11:15 Aktualizacja: 24-05-2021,11:29
A A A

Wielu rolników, szukając ułatwień w codziennej pracy czy oszczędności, opracowuje i wdraża swoje "wynalazki" w gospodarstwach. Teraz mogą zgarnąć za ich pokazanie nawet 6 tys. złotych.

Wystarczy wziąć udział w ogólnokrajowym konkursie "Moje własne innowacje", organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Warszawie, w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR).

Szybka Ścieżka Agrotech, innowacje w rolnictwie, Program Inteligentny Rozwój, Małgorzata Jarosińska-Jedynak

100 milionów dla firm opracowujących innowacje w rolnictwie

100 mln zł trafi do polskich firm pracujących nad nowymi technologiami w rolnictwie w ramach zakończonego naboru wniosków w konkursie Szybka Ścieżka "Agrotech" - podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Wybrane do...

Ma na celu promowanie małych innowacji, które zostały opracowane przez samych rolników lub członków ich rodzin i mają funkcjonalne zastosowanie w codziennej pracy.

"Usprawnienia techniczne, technologiczne, w żywieniu zwierząt czy zarządzaniu środkami produkcji, a może działania marketingowe lub dostawy produktów bezpośrednio do konsumentów? Podzielcie się swoimi pomysłami i dobrymi praktykami z innymi rolnikami, a przy okazji wygrajcie nagrody pieniężne!" - czytamy apel na stronie internetowej SIR.

W ramach konkursu przewidziane są trzy kategorie dotyczące zaprojektowanych od podstaw lub znacznie zmodyfikowanych rozwiązań:

  • maszyny i urządzenia
  • OZE, racjonalne gospodarowanie zasobami wody, gospodarka o obiegu zamkniętym
  • zarządzanie i organizacja gospodarstw rolnych.

eit food venture summit, innowacje w rolnictwie, żywność

Innowacje przyczyniają się do transformacji systemu żywnościowego

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT Food) poszukuje 100 przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej, którzy dążą ku zdrowszemu i bardziej zrównoważonemu systemowi żywności. Program jest skierowany do...

By zgłosić innowację do konkursu, należy po pierwsze wypełnić Kartę Zgłoszenia oraz przygotować fotografie i/lub krótki amatorski film prezentujący ją. Do uzupełnionej i podpisanej karty trzeba dołączyć elektroniczny nośnik danych (płyta CD lub DVD lub przenośna pamięć USB) z plikami fotografii i/lub filmu oraz edytowalną wersję Karty Zgłoszenia.

Komplet dokumentów należy przekazać pisemnie (na adres: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Warszawie, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa - z dopiskiem "Konkurs Moje własne innowacje"), osobiście (w CDR w Warszawie - pokój nr 560, w zaklejonej kopercie z dopiskiem "Konkurs Moje własne innowacje") lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (na adres mailowy: warszawa@cdr.gov.pl z dopiskiem w temacie maila: Zgłoszenie na "Konkurs Moje własne innowacje").

W ramach każdej z kategorii konkursu organizator przewiduje nagrody i wyróżnienia pieniężne w następujących wysokościach:

  • I miejsce - 6 tys. zł
  • II miejsce - 5 tys. zł
  • III miejsce - 4 tys. zł
  • wyróżnienie - 1 tys. zł

Zgłoszenia należy przekazać do 30 czerwca. Za datę złożenia uznaje się datę wpływu dokumentów do CDR. Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 września.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE