Wycinał drzewa z prywatnych działek

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
17-01-2019,14:25 Aktualizacja: 17-01-2019,14:31
A A A

Właściciele leśnych działek muszą się mieć na baczności, bo amatorów darmowego drewna nadal nie brakuje. Złodzieja zatrzymali właśnie policjanci z Krasnobrodu (pow. zamojski, woj. lubelskie).

Stróże prawa zostali zaalarmowani przez 51-letniego właściciela działki leśnej położonej w obrębie miejscowości Bondyrz o wyrębie kilku drzew sosny, które rosły na jego nieruchomości. Wartość strat zgłaszający oszacował na kwotę 600 zł.

submisje cennego drewna, sprzedaż drewna, nadleśnictwa, dąb czerwony, jesion

Cenne drewno poszło jak ciepłe bułeczki. A stawki były rekordowe

Kolejne udane submisje cennego drewna odbyły się w nadleśnictwach. Klientów nie brakowało, a oferowany surowiec w całości został sprzedany. Najbardziej pożądany jak zwykle był dąb. W ramach lubelskiej submisji do sprzedaży trafiło w tym roku...

- Mundurowi w miejscu wskazanym przez pokrzywdzonego zauważyli pocięte i gotowe do wywiezienia drewno. Były tam również sanie przystosowane do wywózki. Jak się okazało, sprawca miał zamiar ukraść sosny rosnące na sąsiedniej działce - relacjonuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Śledczy, idąc po wydeptanych na śniegu śladach, w niedalekiej odległości od miejsca wycinki zatrzymali mieszkańca gminy Adamów, który posiadał przy sobie siekierę oraz akcesoria do piły motorowej. 54-latek został zatrzymany i przewieziony na posterunek w Krasnobrodzie, skąd po wykonanych czynnościach trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty kradzieży.

- W czasie przesłuchania przyznał się do wycięcia drzew z obu działek i - jak oświadczył - chciał je wywieź z lasu, jednak nie zdążył, bo spłoszyli go policjanci. Łączną wartość strat właściciele drzew określili na ponad 1200 zł - podaje asp. Krukowska-Bubiło.

54-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj