Wprowadzono zakaz używania wody do celów gospodarczych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Jacek Walczak PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-08-2018,10:40 Aktualizacja: 09-08-2018,10:47
A A A

W gminie i mieście Warta w powiecie sieradzkim (Łódzkie) wprowadzono zakaz używania wody do celów gospodarczych, np. nie wolno podlewać i zraszać trawników, sadów, ogrodów i ogródków warzywnych.

Zakaz obowiązuje w godz. 14-22, do odwołania.

Zakaz wprowadził Zakład Wodociągów i Kanalizacji Gminy i Miasta Warta ze względu na utrzymujące się wysokie temperatury powietrza oraz duże pobory wody z sieci wodociągowej.

pogoda, gradobicie, upał, deszcz

Uwaga na koszmarny upał i gwałtowne burze z gradem

Dla całego kraju obowiązują ostrzeżenia o upale. W czwartek i w piątek przez Polskę przejdą gwałtowne burze, po których przejściowo się ochłodzi. Temperatura powietrza miejscami spadnie o około 10°C. Gorące, zwrotnikowe powietrze,...

Zgodnie z zarządzeniem w godz. 14-22, aż do odwołania, na terenie gminy i miasta nie wolno podlewać i zraszać trawników, sadów, ogrodów i ogródków warzywnych.

Zabrania się podlewania upraw rolnych, działkowych i sadowniczych, podlewania folii i szklarni ogrodowych. Nie wolno napełniać basenów przydomowych, oczek wodnych i stawów oraz myć samochodów.

Wodociągi apelują do mieszkańców gminy i miasta Warta o racjonalne korzystanie z wody.

O zakazie nie wiedziało Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak poinformował dyżurny Centrum, taka informacja powinna być im przekazana. Dodał, że dotąd żadna gmina czy miasto nie poinformowała o wprowadzeniu zakazu używania wody.

Według meteorologów w ciągu kilku najbliższych dni w województwie łódzkim temperatura maksymalna w dzień może wynosić od 30°C do 34°C.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj