Wnioski złożone. Pieniądze na konta producentów trafią do końca roku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-11-2014,8:55 Aktualizacja: 19-11-2014,15:22
A A A
Ponad 40 tys. wniosków na kwotę ponad 100 mln zł wpłynęło do ARiMR. O wsparcie mogli ubiegać się producenci cebuli, kapusty i jabłek, którzy ponieśli straty w wyniku spadku cen spowodowane przez rosyjskie embargo. 
 
Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmowała dokumenty od 7 do 14 listopada. Pieniądze mają być wypłacone do końca roku. O pomoc mogli starać się tylko ci rolnicy, którzy nie dostaną unijnych rekompensat dla producentów owoców i warzyw.
 
Rząd przeznaczył na pomoc dla rolników 106 mln zł.
 
Producenci cebuli i kapusty mogą liczyć na 450 zł na 1 ha powierzchni tych upraw, a 800 zł dostaną producenci jabłek na 1 ha powierzchni owocujących w tym roku sadów jabłoniowych.
 
Wsparcie zostanie udzielone w ramach pomocy "de minimis" (wsparcie państwa udzielane przedsiębiorcom, które nie wymaga notyfikacji Komisji Europejskiej) ze środków budżetowych. 
 
Dla jednego rolnika udzielona pomoc finansowa nie może przekroczyć łącznie równowartości 15 tys. euro, przy czym limit ten jest pomniejszony o kwoty pomocy udzielonej z jakiegokolwiek tytułu w formie pomocy de minimis w rolnictwie w okresie ostatnich 3 lat.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj