Wnioski z rozmów przełożą na ustawy i rozporządzenia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Longina Grzegórska-Szpyt PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
29-05-2019,9:55 Aktualizacja: 29-05-2019,10:04
A A A

- W pierwszej dekadzie czerwca przedstawimy wnioski z posiedzeń "Porozumienia Rolniczego" - zapowiada Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

- Dziesięć zespołów pracujących w ramach "Porozumienia Rolniczego" kończy dyskusje i prace nad wnioskami, które teraz będzie trzeba zamienić na język prawa, czyli ustawy i rozporządzenia, a także wnioski do Komisji Europejskiej - powiedział polityk.

izby rolnicze, krajowa rada izb rolniczych, wybory do izb rolniczych, jan krzysztof ardanowski, organizacje rolników

Rząd jest otwarty na większe kompetencje izb rolniczych

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa zapewnia, że rząd jest otwarty na zwiększenie kompetencji izb rolniczych. Jak mówił, zależy mu, by izba była organizacją współdecydującą. Podczas konferencji w Sejmie na temat "Roli...

Jak tłumaczył, rolą porozumienia było ustalenie, w jaki sposób przebudować cały łańcuch dostaw od pola do stołu, aby rolnicy, czyli producenci zostali w tym łańcuchu wzmocnieni. - Przygotowane na piśmie wnioski będę realizował - zapowiedział.

"Porozumienie Rolnicze" to platforma do prowadzenia dialogu na temat problemów występujących w rolnictwie. Według resortu jego zadaniem jest umożliwić przez rozmowy między uczestnikami rynku żywnościowego (rolników, przetwórców, handel i konsumentów), wypracowanie rozwiązań najlepszych dla wszystkich grup.

Z informacji podanej przez szefa resortu wynika, że do "Porozumienia Rolniczego" zgłosiło się 168 organizacji. Pierwsze posiedzenie, które odbyło się w lutym otwierał prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że nasza gospodarka opiera się na rolnictwie i że ono musi być wspierane.

Z kolei minister Ardanowski rolnictwa zaznaczył wówczas, że to wydarzenie ma przynieść wypracowanie rozwiązań dla rozwoju polskiego rolnictwa. - Będziemy dyskutowali wiele dni, by wypracować te rozwiązania - dodał.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj