Większość Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-08-2015,9:15 Aktualizacja: 20-08-2015,9:37
A A A

55 proc. Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Przeciwnego zdania jest ponad jedna czwarta badanych, a co szósty ankietowany nie ma na ten temat zdania.

Z sierpniowego sondażu TNS Polska wynika, że w sierpniu odnotowano nieznaczne zmiany postaw w stosunku do poprzedniego miesiąca. Odsetek pozytywnych ocen sytuacji w kraju wzrósł o 2 punkty procentowe w stosunku do lipca, a negatywnych spadł o 4 punkty proc.

Polacy optymistycznie widzą przyszłość swojego budżetu domowego

Polacy należą do największych optymistów w Europie Środkowo-Wschodniej co do swojej przyszłości finansowej - wynika z badania Providenta.  Więcej niż 1/3 spodziewa się szybkiej jej poprawy. W związku z tym co dziesiąty znacznie łatwiej...

54 proc. uważa, że gospodarka znajduje się w stanie kryzysu, przy czym 40 proc. ankietowanych jest zdania, że jest to lekki kryzys, a 14 proc. - głęboki. W ocenie 39 proc. badanych gospodarka rozwija się. Zdaniem 36 proc. respondentów jest to jednak powolny rozwój.

Jak podaje TNS Polska, obecne wyniki różnią się od lipcowych. Odsetek pozytywnych ocen polskiej gospodarki wzrósł o 5 punktów proc., w przypadku opinii negatywnych odnotowano spadek o 4 punkty proc. 51 proc. badanych uważa, że następne trzy lata nie przyniosą zmiany, jeśli chodzi o materialne warunki życia.

W porównaniu do wyników z lipca - jak podkreśla TNS Polska - wskaźnik społecznego optymizmu wyraźnie się zmienił. O 5 punktów proc. wzrósł odsetek pesymistów przekonanych, że trzy nadchodzące lata przyniosą negatywne zmiany, natomiast o 3 punkty proc. wzrósł odsetek osób, które uważają, że nastąpią zmiany pozytywne.

65 proc. Polaków jest zdania, że znalezienie pracy w naszym kraju jest trudne bądź niemożliwe.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 7-12 sierpnia na ogólnopolskiej próbie 1024 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj