Według KSP, sąd skazał dwóch zatrzymanych podczas protestu w stolicy. Śledczy proszą też o pomoc w ustaleniu tożsamości 14 osób

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
08-03-2024,11:50 Aktualizacja: 08-03-2024,11:52
A A A

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że dwóch podejrzanych zatrzymanych w czasie środowych protestów, wyrokami Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, zostało skazanych. Czynności procesowe były prowadzone w trybie przyspieszonym.

"Sąd ocenił ich zachowanie jako czyny o charakterze chuligańskim" - przekazała KSP na portalu X.

Kolejne osoby - jak podano - usłyszały zarzuty w związku z zamieszkami. Kilka z nich zostało doprowadzonych do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście, gdzie ogłoszono im zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wcześniej stołeczna policja informowała że funkcjonariusze przedstawili zarzuty 14 osobom zatrzymanym po środowych protestach rolników w Warszawie.

Podejrzani odpowiedzą m.in za udział w zbiegowisku, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.

pis, posłowie, mswia, kierwiński

PiS złożyło wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA. Chodzi o protest rolników

PiS złożyło wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak ocenił, że Kierwiński odpowiedzialny jest za środowe wydarzenia przed Sejmem, kiedy podczas protestu rolników doszło...

"Przedstawione zarzuty dotyczą również narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także przestępstw narkotykowych" – podała KSP na platformie X.

Ponadto stołeczna policja poprosiła w piątek o pomoc w zidentyfikowaniu 14 mężczyzn, którzy uczestniczyli w środowych zajściach przed Sejmem. KSP opublikowała ich wizerunki na swojej stronie.

"Stołeczni policjanci prowadzą czynności w związku z zamieszkami, mającymi miejsce 6 marca w Warszawie. Publikujemy wizerunki osób, podejrzewanych o udział w tych wydarzeniach i dopuszczenie się naruszenia obowiązującego porządku prawnego. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na zdjęciach osoby, proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z prowadzącymi postępowania policjantami" - podano na stronie internetowej stołecznej policji.

Zaznaczono, że prowadzone jest dochodzenie ws. m.in. czynnej napaści oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, uszkodzenia mienia, a także udziału w zgromadzeniu, posiadając przy sobie wyroby pirotechniczne.

Poleć
Udostępnij