W tej gminie rolnicy sami będą odśnieżali lokalne drogi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-11-2015,15:55 Aktualizacja: 12-11-2015,16:02
A A A

Jeżeli pomysł się sprawdzi, być może w przyszłym roku inne samorządy w kraju wezmą przykład z burmistrza gminy miejsko-wiejskiej Gorzów Śląski (woj. opolskie) i zlecą odśnieżanie swoim mieszkańcom.

Pomysł jest prosty - mieszkańcy, którzy dysponują odpowiednim sprzęt, mogą włączyć się w akcję "Zima" i na bieżąco odśnieżać ulice oraz drogi w najbliższej okolicy. To pozwala uzyskać przejezdność nie w ciągu kilkunastu godzin, ale zaledwie kilkudziesięciu minut.

Zima przeszkadza w końcówce kampanii

Pogoda podczas tegorocznej kampanii była szczególnie korzystna dla cukrowników. Sytuacja zmieniła się dopiero teraz, na jej finiszu. Wszystko przez siarczysty mróz i obfite opady śniegu, z którymi mamy do czynienia od...
- Część rolników specjalnie założyło firmy i mogą przystąpić do przetargów na odśnieżanie dróg. Dzięki temu sprzęt rolniczy jest wykorzystywany również zimą. Uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie - mówi w rozmowie z Radiem Opole burmistrz Gorzowa Śląskiego Artur Tomala.

Nie ukrywa jednak, że mieszkańcy samodzielnie nie dadzą rady odśnieżyć wszystkiego. - Nie ma takiej możliwości, dlatego nasz Zakład Usług Komunalnych jest w pełnej gotowości - zastrzega Tomala.

Praca rolników ma być istotnym wsparciem dla "zawodowców", którzy chwalą się, że mają do dyspozycji sporo nowego sprzętu.

Gmina Gorzów Śląski jest podzielona na trzy strefy zimowego utrzymania: miasto i okolice oraz część północną i południową. Za odśnieżanie dróg w tych dwóch ostatnich strefach odpowiedzialni są właśnie rolnicy.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj