W Małopolsce tworzą internetowe muzeum rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-04-2016,11:35 Aktualizacja: 13-04-2016,12:38
A A A

"Wirtualne muzeum małopolskiej wsi i rolnictwa" powstaje z inicjatywy Małopolskiej Izby Rolniczej. Obecnie zbierane są eksponaty.

"Wiele bezcennych pamiątek i dokumentów obrazujących rzeczywistość sprzed kilkudziesięciu i więcej lat znajduje się w naszych domach - na strychach, w zakurzonych kufrach, starych albumach... Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców wsi, którzy posiadają takie dokumenty - szczególnie związane z działalnością rolniczą, jak również obrzędami i zwyczajami ludowymi, o przesłanie w zabezpieczonych kopertach, lub dostarczenie osobiście do jednego z biur Małopolskiej Izby Rolniczej" - apeluje rolniczy samorząd.

Biura MIR znajdują się w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Wadowicach. Izba podkreśla, że cenne będą również dodatkowe opisy zgłoszonych dokumentów.

"Materiały, które otrzymamy, zostaną zeskanowane, opisane i skatalogowane, a w przyszłości zamieszczone na stronie naszego wirtualnego muzeum. Po zeskanowaniu oryginalne materiały odeślemy do właścicieli. Wszystkim zainteresowanym prześlemy również cyfrowe zapisy dokumentów" - zapewnia rolniczy samorząd.

Wszelkie pytania w tej sprawie można zadawać mailem na adres j.kalmuk@mir.krakow.pl lub telefonicznie pod numer (12) 643 17 62.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj