Copy LinkXFacebookShare

W kraju rośnie konsumpcja wieprzowiny. Spada drobiu i wołowiny

Polacy spożywają coraz więcej mięsa wieprzowego, za to mniej drobiowego i wołowego – wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego.

Jak policzył GUS, Polacy w ubiegłym roku spożywali średnio 27,1 kg mięsa drobiowego wobec 28,2 kg rok wcześniej. Spożycie mięsa wołowego wyniosło 1,2 kg wobec 1,6 kg w 2014 roku.

Polacy zrekompensowali sobie mniejsze spożycie drobiu i wołowiny zwiększoną konsumpcją mięsa wieprzowego, którego spożycie wyniosło 41,4 kg wobec 39,1 kg w roku poprzednim.

"Biorąc pod uwagę zmiany strukturalne popytu na mięso w Polsce (…) oraz obserwowany w ostatnich miesiącach silny wzrost cen skupu żywca wieprzowego można oczekiwać, że odnotowany w 2015 r. spadek konsumpcji drobiu był przejściowy. W efekcie oczekujemy, że w kolejnych latach udział drobiu w strukturze spożycia mięsa w Polsce będzie się zwiększał kosztem wieprzowiny oraz wołowiny" – komentują ekonomiści Credit Agricole.

(PAP)

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci rozpoczęli kontrole rolników. „Nie będzie taryfy ulgowej”

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne

Aktualności

Śmiertelne zderzenie z ciągnikiem. 69-latek zginął na miejscu