Uwaga, skażona woda. Sanepid ostrzega mieszkańców

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
02-08-2016,16:55 Aktualizacja: 02-08-2016,17:03
A A A

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie bada kolejne przypadki skażenia wody bakteriami z grupy coli na Warmii i Mazurach.

W sumie wody pitnej w całym regionie nie mają 44 wsie.

Sytuacja jest bardzo poważna, bo najnowszy zakaz ogłoszono we wsiach zasilanych z ujęcia w miejscowości Surowe (gmina Pasłęk). Problem dotyczy w sumie 16 wsi, w których mieszkają ponad 3 tysiące osób - informuje Radio Olsztyn.

woda, opłata za wodę, pieniądze, ustawa Prawo wodne, resort środowiska, opłata za wodę dla rolnictwa

Nowa opłata zmusi rolników do oszczędzania wody?

Chociaż Ministerstwo Środowiska zapowiedziało, że w ostatecznej wersji nowego Prawa wodnego stawki za pobór wody będą wielokrotnie niższe od tych zaproponowanych pierwotnie, to branża rolna nadal drży przed tą ustawą. Według resortu opłaty...
Miejscowości w gminie Pasłęk, w których nie wolno pić wody z kranu, to: Surowe, Rogajny, Gryżyna, Majki, Kielminek, Zielonka Pasłęcka, Nowy Cieszyn, Rzędy, Sałkowice, Kronin, Tulno, Kwitajny, Leżnica, Marzewo, Wakarowo i Zielno.

Radio Olsztyn podaje, że już w ubiegłym tygodniu wprowadzono zakaz picia wody z kilku innych ujęć na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Skażone są ujęcia w Łukcie (zasilające 16 miejscowości w gminie Łukta, w tym samą Łuktę), w Świątkach (zasilające Świątki i 6 innych miejscowości), w Nawrze (zasilające Nawrę i część budynków w Bratianie), w Brzydowie, Grazymach i Tęgutach., m.in. w Łukcie i Świątkach.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu