Uwaga na kradzieże i przekręty na paliwie. To teraz chodliwy towar

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-03-2022,15:05 Aktualizacja: 08-03-2022,15:07
A A A

Policja zatrzymała dwóch sprawców kradzieży 200 litrów oleju napędowego. Jeden z nich w dodatku okazał się recydywistą. Wpadł także mężczyzna, który wyłudził pieniądze pod pozorem sprzedaży paliwa.

Paliwa - z uwagi na ich wysokie ceny i ich reglamentowanie - są teraz chodliwym towarem, a tym samym łakomym kąskiem dla złodziei. Każdy, kto gromadzi je w większej niż przeciętny kierowca ilości - a tak jest w przypadku rolników - powinien właściwie zabezpieczyć mienie.

paliwo dla rolników, Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych, izby rolnicze, wojna na Ukrainie

Producenci zbóż chcą zabezpieczenia paliwa. Prace polowe nie mogą czekać

Nie wiemy, jak długo potrwa ten wyjątkowy stan, ale wiemy że nasza praca nie może czekać, dlatego zwracamy się z prośbą o jak najszybsze wypracowanie rozwiązań, które pozwolą nam, rolnikom, zaopatrzyć się w paliwo - pisze Polski Związek...

W innym przypadku można łatwo stać się ofiarą przestępców, o czym przekonał się ostatnio właściciel garażu na posesji we wsi Radomno (pow. nowomiejski, woj. warmińsko-mazurskie). Z niezabezpieczonych zbiorników na paliwo "wyparowało" tam co najmniej 200 litrów oleju napędowego. Wartość strat, które poniósł pokrzywdzony, oszacowano na co najmniej 1100 zł.

Policja zatrzymała sprawców kradzieży w wieku 24 i 35 lat. W toku czynności okazało się, że młodszy z ujętych ma na "koncie" więcej takich przestępstw.

"Mężczyzna odpowie także za kradzież co najmniej 100 litrów oleju napędowego, 20 litrów oleju przekładniowego oraz 15 litrów płynu do spryskiwaczy o łącznej wartości 775 zł na szkodę tego samego pokrzywdzonego. Ponadto odpowie za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Za złamanie sądowego zakazu grozi 24-latkowi dodatkowo od 3 miesięcy do lat 5 więzienia.

przewóz paliwa, KPP Sandomierz, powiat opatowski

Policja ostrzega przed niewłaściwym przewozem paliw

Nieodpowiedni przewóz paliwa może skończyć się przed sądem, o czym przekonał się 40-latek z woj. świętokrzyskiego. W dostawczym samochodzie przewoził niemal 2000 litrów oleju napędowego. Zawirowania na rynku paliw w związku z m.in....

Stróże prawa z komendy w Rykach (woj. lubelskie), zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali natomiast 44-letniego mieszkańca Piastowa, który wyłudził 3 tysiące złotych od jednego z przedsiębiorców z gminy Ryki.

Mężczyzna zaproponował przedsiębiorcy sprzedaż oleju napędowego w atrakcyjnej cenie, a po otrzymaniu pieniędzy, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, odjechał z posesji, nie zostawiając towaru.

44-latek usłyszał zarzut oszustwa w warunkach recydywy, do którego się przyznał. W przeszłości wchodził już w konflikty z prawem.

Zgodnie z kodeksem karnym oszustwo w warunkach recydywy zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement