Uwaga, kradzieże w gospodarstwach. Zniknęło 200 litrów oleju

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-01-2021,15:35 Aktualizacja: 08-01-2021,17:46
A A A

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani do spraw kradzieży w gospodarstwach na terenie powiatu radzyńskiego (woj. lubelskie). Zniknęła m.in. wypełniona paliwem beczka.

Policjanci ujęli 38-latka, który według ich ustaleń na przełomie września i października kradł na terenie gminy Borki. Zabrał elektronarzędzia oraz sprzęt gospodarstwa rolnego o wartości ponad 3 tysięcy złotych.

zwrot akcyzy za paliwo rolnicze, wsparcie dla rolnictwa, olej napędowy,

Faktura uproszczona też uprawnia do zwrotu za paliwo rolnicze

Podstawę do ustalenia kwoty zwrotu podatku akcyzowego dla producenta rolnego stanowi faktura, w tym faktura uproszczona (paragon z NIP) albo jej kopia, jeśli spełnia wszystkie wymogi określone w ustawie o VAT - wyjaśnia Agnieszka Jamiołkowska....
- W trakcie przesłuchania usłyszał zarzut kradzieży. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - podaje asp. Piotr Mucha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Przed sądem staną także zatrzymani teraz sprawcy kradzieży, do której doszło w nocy z 22 na 23 października na terenie gospodarstwa w gminie Kąkolewnica.

Wówczas z budynku gospodarczego zniknęła metalowa beczka z paliwem. Według właściciela w beczce znajdowało się około 200 litrów oleju, a całą wartość utraconego mienia wycenił na kwotę około 1000 złotych.

- Ustalenia radzyńskich kryminalnych doprowadziły do sprawców kradzieży. Okazali się nim dwaj mężczyźni w wieku 21 i 24-lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Następnie wykonywane z nimi były czynności procesowe, w trakcie których usłyszeli zarzuty. Amatorzy cudzego mienia przyznali się do zarzucanych im czynów - zaznacza asp. Mucha.

WIDEO Tak złodzieje kradną paliwo w środku nocy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu