Uwaga, kradną z pól! Gospodarz przyłapał złodzieja, który wywiózł 3 tony cebuli

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-08-2023,11:55 Aktualizacja: 02-08-2023,11:57
A A A

O kolejnej kradzieży warzyw prosto z pola informują policjanci. Do takiego zdarzenia doszło tym razem w powiecie mogileńskim (woj. kujawsko-pomorskie). Na gorącym uczynku został złapany złodziej 3 ton cebuli.

Na Komendę Powiatową Policji w Mogilnie w miniony czwartek (27 lipca) stawił się 56-latek, który zgłosił kradzież 3 ton cebuli o wartości 4 tysięcy złotych. Relacjonował, że na początku lipca zauważył niewielkie ubytki w rządkach, ale zignorował to. Jednak gdy cebula została wykopana, zaczęły ginąć już duże jej ilości.

kpp jędrzejów, kradzież, pole, warzywa, czosnek

Rodzinne złodziejskie trio? Z pola zniknęło 3 tysiące cebul czosnku

Przed sądem będą odpowiadać mąż, żona i ich syn w związku z postawionymi im zarzutami kradzieży kilku tysięcy sztuk czosnku. Mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Jędrzejów (woj. świętokrzyskie) zgłosił w ubiegłym tygodniu...

„Złodzieja zgubiła chciwość. Jego passę przerwał 56-letni właściciel pola, który 26 lipca nakrył go na gorącym uczynku, gdy napełniał on worki cebulą. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego. Spłoszony złodziej uciekł do pobliskiego lasu, pozostawiając w krzakach rower, którym od kilku tygodni regularnie wywoził z pola cebulę” – opisuje sytuację mogileńska KPP.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i udali się na oględziny miejsca zdarzenia. Następnie pojechali zatrzymać sprawcę.

„45-latek został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności” – przekazuje KPP w Mogilnie.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!