Ustawa o ochronie zwierząt w sejmowej "zamrażarce"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-02-2021,14:10 Aktualizacja: 25-02-2021,14:13
A A A

Nie ma jeszcze terminu procedowania poprawek Senatu do tzw. "piątki dla zwierząt". Będą procedowane, kiedy będziemy mieli na to czas - poinformowała Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.

- Projektów ustaw, które wpłynęły do Sejmu, jest bardzo dużo. Nie wszystkie jesteśmy w stanie procedować, stąd ta słynna "zamrażarka", mieści w sobie naprawdę znacznie więcej projektów - powiedziała polityk.

ustawa o ochronie zwierząt, piątka dla zwierząt, grzegorz puda, epidemia koronawirusa

Puda nie wie, jakie będą losy "piątki dla zwierząt"

Wobec pandemii kwestia "piątki dla zwierząt" została odsunięta na dalszy plan. Nie wiem, jakie będą jej dalsze losy - powiedział Grzegorz Puda, minister rolnictwa. Szef resortu w Polskim Radiu 24 był pytany, czy to prawda, że rząd chce...

Zaproponowana przez PiS tzw. piątka dla zwierząt to przepisy zawarte w nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, m.in. zakazujące hodowli zwierząt na futra i ograniczające ubój rytualny.

Rozwiązania wywołały protesty środowisk rolniczych. Senat wprowadził do nowelizacji poprawki, ale nie zostały  poddane pod głosowanie w Sejmie, a więc nie mógł zakończyć się proces legislacyjny noweli.

W ostatnim czasie przedstawiciele rządu informowali, że rozważane jest złożenie nowego projektu noweli ustawy o ochronie zwierząt.

Według Grzegorza Pudy, ministra rolnictwa miałaby to być "szeroka ustawa zapewniająca dobrostan zwierząt".
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu