Uratowali psa przed zamarznięciem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-03-2018,10:45 Aktualizacja: 21-03-2018,11:38
A A A

Dzięki wrażliwości na cierpienie zwierząt, którą wykazało się dwóch mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, policjanci uratowali psa, narażonego na zamarznięcie.

Mężczyźni zawiadomili funkcjonariuszy, którzy patrolowali ulice miasta o przywiązanym do metalowego słupka, trzęsącym się z zimna kundelku i poprosili o pomoc mundurowych. Ci natychmiast zajęli się psem i zwierzę w porę trafiło pod właściwą opiekę.

ustawa o identyfikacji zwierząt, centralna baza danych o właścicielach psów i kotów, psy, koty

Zwierzę z mikroczipem. Tak łatwo nie pozbędziesz się psa i kota

W ministerstwie rolnictwa trwają zaawansowane prace nad projektem ustawy o identyfikacji zwierząt i utworzeniu centralnej bazy danych o właścicielach psów i kotów. Ma to zapobiec wzrostowi liczby bezpańskich zwierząt i bestialstwu...
"Podczas sobotniego patrolu, tuż po godzinie 22, do policyjnego radiowozu podjechał kierowca taksówki wraz z pasażerem. Mężczyźni poprosili o pomoc mundurowych przy zziębniętym zwierzęciu" - informuje Śląska Policja.

Jak przekazali funkcjonariuszom, pies był przywiązany smyczą do metalowego słupka i trząsł się z zimna.

Stróże prawa z referatu patrolowo-interwencyjnego natychmiast udali się rejon ulicy Mazowieckiej i zauważyli przywiązanego kundelka. Policjanci zabrali psa i przekazali pod opiekę odpowiednim służbom.

Komenda Województwa Policji w Katowicach przypomina, że spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i mroźne noce zagrażają nie tylko życiu i zdrowiu ludzi, ale również zwierząt.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj