Ukradli ryby za 12 tys. złotych. Odpowiedzą podwójnie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-12-2018,8:05 Aktualizacja: 29-12-2018,8:37
A A A

Nie tylko za kradzież, ale także za znęcanie się nad zwierzętami będą odpowiadać mężczyźni, którzy ukradli ze stawu hodowlanego 840 kg karpi o wartości ponad 12 tys. złotych.

Policjanci z komisariatu w Wyrzysku (pow. pilski, woj. wielkopolskie) w nocy 25 grudnia niedaleko miejscowości Osiek nad Notecią zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault Kangoo. Zwrócili wówczas uwagę na widoczne gołym okiem przeładowanie pojazdu.

kradzież traktora, gmina Ciechanowiec, powiat wysokomazowiecki, podlasie

Ukradł traktor i schował go w lesie. Wpadł już po kilku godzinach

Już po czterech godzinach od zgłoszenia policjanci odzyskali ciągnik ukradziony rolnikowi z gminy Ciechanowiec (pow. wysokomazowiecki, woj. podlaski). Złodziej stanie przed sądem. Mężczyzna - według ustaleń śledczych - nocą zakradł się na teren...
"Kiedy kierowca został poproszony o pokazanie zawartości bagażnika okazało się, że w środku znajduje się 14 worków jutowych z rybami. Kierujący oraz pasażer przyznali się, iż ukradli ryby ze stawu hodowlanego. Dalszą część nocy spędzili w areszcie" - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Pile.

Jeszcze tego samego dnia śledczy ujęli 24-letniego pracownika gospodarstwa stawowego, który działał ze złodziejami i umożliwił im dokonanie kradzieży.

"Zatrzymani to mieszkańcy gminy Wyrzysk w wieku od 23 do 31 lat. Teraz odpowiedzą za kradzież oraz sposób, w jaki przewozili skradzione ryby, który wyczerpuje znamiona przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do kilku lat więzienia" - podaje pilska komenda.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!