Uciekał przed inspektorami. Drobiu o wiele za dużo

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-09-2019,17:40 Aktualizacja: 10-09-2019,14:00
A A A

O 4,5 tony za ciężki ładunek żywego drobiu przewoził kierowca ciężarówki należącej do holenderskiej firmy. Mężczyzna bał się kontroli i uciekał przed inspektorami transportu drogowego.

Pracownicy ITD z Bydgoszczy, którzy prowadzili działania w powiecie mogileńskim (woj. kujawsko-pomorskie), wytypowali do kontroli właśnie pojazd holenderskiego przewoźnika.

transport zwierząt, przewóz bydła, dobrostan zwierząt, Rokocin, powiat starogardzki, itd

Transport ciężarnych jałówek zatrzymany i zawrócony

Pomorscy funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego (ITD) zatrzymali, a następnie zawrócili ciężarówkę z cielnymi jałówkami. Zwierzęta w tym stanie nie powinny być przewożone, a kierowca nie posiadał stosownych uprawnień....

Kierowca zignorował sygnał do zatrzymania się. Po krótkim pościgu, ciężarówkę bezpiecznie sprowadzono jednak do punktu kontrolnego, gdzie sprawdzono jej wagę.

Stwierdzono przekroczenie masy całkowitej o prawie 4,5 tony oraz przekroczenie nacisku osi napędowej o 1,250 t. W trakcie kontroli okazało się również, że kierowca nie posiada wymaganego przepisami szkolenia okresowego dla kierowców zawodowych.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego informuje, że ze względu na transport żywych zwierząt, na miejsce kontroli wezwano Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie. Na poczet przyszłych kar pobrano już kaucję, a kierowcę ukarano mandatami karnymi.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu