Ubezpieczenie upraw na nowych zasadach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
15-03-2016,12:45 Aktualizacja: 15-03-2016,13:57
A A A

15 marca ruszył wiosenny sezon ubezpieczania upraw. W przypadku roślin rolniczych potrwa do końca czerwca, a owoców i warzyw zakończy się miesiąc wcześniej.

W tym roku dofinansowanie budżetu państwa do ubezpieczenia upraw sięga aż 65 proc., a z dopłat do składek skorzystają też duże przedsiębiorstwa rolne. Wszystko za sprawą znowelizowanej Ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Działalność rolnicza, ubezpieczenia dla agrofirm, Concordia Ubezpieczenia, jacek chojnacki

Jak dopasować ochronę do agrofirmy?

Polisa polisie nierówna, a diabeł tkwi w szczegółach. Wybór ubezpieczenia wyłącznie ze względu na wysokość składki, może zatem nie zabezpieczyć działalności rolniczej. Na co więc zwrócić uwagę, by ochrona dla agrofirmy...

Specjalnie przygotowane pakiety oraz indywidualne ubezpieczenie od gradu zapewnią właściwą ochronę produkcji prowadzonej "pod chmurką". Concordia Ubezpieczenia proponuje również ubezpieczenie wybranych upraw specjalnych (warzyw i owoców) od ryzyka gradu. Ubezpieczenia w firmie dostępne są w pięciu pakietach:

  • grad
  • grad, deszcz nawalny, huragan (Pakiet Bonus L)
  • grad, przymrozki wiosenne (Pakiet Baza L)
  • grad, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny, huragan (Pakiet Plus L)
  • ogień

Ubezpieczenie roślin ozimych w pakietach zawierających przymrozki wiosenne nie będzie jednak dostępne od początku sezonu. Decyzja zostanie podjęta po wiosennym wznowieniu wegetacji i określeniu kondycji roślin.

- Nie wymagamy wkładu własnego, a suma ubezpieczenia jest stała przez cały rok. Przed zawarciem umowy należy sprawdzić, jaka jest wysokość składki za ubezpieczenie, czy umowa może zostać zawarta bez oględzin na polu, jakie są warunki wypłaty środków. W Concordii wypłacamy odszkodowania do 95 proc. sumy ubezpieczenia w wybranych ryzykach. W określonych przypadkach ponosimy także odpowiedzialność już od 8 proc. ubytku w plonie - mówi Andrzej Janc, dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement